TireChain.com Компатибилен со John Deere 3025D AG R1 Задните 11.2-24 V-ЛЕНТА Синџири за Гуми

TireChain.com Компатибилен со John Deere 3025D AG R1 Задните 11.2-24 V-ЛЕНТА Синџири за Гуми

Во магацинот
DEN 369.60
Од стоката:

4 линк линк Скала Синџири.Скала гуми синџири се исто така познато како "Патот Синџири".СЕ ПРЕПОРАЧУВА ЗА ПАТОТ И ОПШТИ ЗЕМЈОДЕЛСКА РАБОТА.Тие се препорачува за следниве услови : носење на гуми, употребени на тротоарот или од бетон и трева стил гуми.Случај прекалени во согласност со ASTM E18 Стандарди.Погоден за off-road или над-the-road употреба.ВАЖНО : гуми големина наведени во спецификациите на производителот.Ве молиме потврдете оваа гума големина се совпаѓа со големината на sidewall од вас трактор гуми.Овие 3/8" дебела синџири бара минимум од 3 инчи на царинење.Скала гуми синџири се исто така познато како "Патот Синџири".Тие се препорачува за следниве услови : -носење на гуми -се користи на тротоарот или од бетон -трева стил гуми Скала синџири за гуми не се препорачува за длабоко повлечи гуми, бидејќи crosschain ќе се населат меѓу упатуваа на гкл.Крстот Синџир Дебелина : гуми ширина до 16.9 се 3/8 инчи дебела. 18.4 и поголеми се 7/16. Се вклопува : 9.5-28 11.2-24 15-19.5 340/80 R18 355/80 R20 360/70 R20 380/70 R20.

Таа е поголема од информацијата

Производи во категоријата