YUNBO WS2812B Поединечно Addressable RGB LED Лента Светлина 16.4 ft/5M 300 Пиксели, SMD 5050 Бела ПХБ IP67 Водоотпорен Флексибилни IC 5V Smart Cuttable LED Осветлување

YUNBO WS2812B Поединечно Addressable RGB LED Лента Светлина 16.4 ft/5M 300 Пиксели, SMD 5050 Бела ПХБ IP67

Во магацинот
DEN 647.76
Од стоката:

WS2812 B LED лента има 256 осветленоста на екранот и 24-битна боја на екранот.Секој пиксел може да има своја боја и светлина.LED лента е IP67 водоотпорен и може да бидат ставени надвор за да работат.Тоа може да се справи со влијанието на дожд, дожд, град и други лоши временски услови.Ве молиме исто така, наведуваат дека IP67 водоотпорен LED лента нема лепило.На addressable IC е изградена-во 5050 SMD.Секој пиксел може да има своја боја и светлина како вашата желба.Компатибилен со Малина T1000 S, K1000 C итн програмабилни контролери.Поддршка SP110 E SP105 E SP108 E SP110 E SP601 E итн СТАН контролори, CSY07 CSY08 X2 SP106 E SP107 E итн музика контролори, SP501 E итн smart Wi Fi Алекса Контролори.Доаѓа со 3pin JST-СМ конектори и одвоена моќ/земјата жиците на двата краја.Секоја ПРЕДВОДЕНА може да се отсечени без оштетување на остатокот ленти.Може да се скрати, продолжување или виткајте тоа слободно да, ако сакате.Тоа може да се користи за да се направи led екран, предводена ѕид, реклама одбор и широко се применува за хотел, КТВ, барови, Отворен за рекламирање знаци,свадба партија осветлување, и така натаму.Параметар : Светло извор : 5050 RGB LED IC тип : WS2812 B IC LED Количина : 60 LEDs/M или 300 LEDs/5 M сива ниво : 256 Боја : целосна боја (24-bit ) Бранова должина (NM) : R,620~625nm ; G,515~525nm; Б 465~475nm Напон : DC 5 V Моќ : 0.2 W/LED Приказ агол : 120° Водоотпорен : Водоотпорен IP67 FPCB одбор боја : Црна Оперативни Температура : -20 ~ +40°C Димензии : 5000*10*3мм Пакет : 16.4 ft/тркалаат животниот век : ≥50000hrs Забелешка : мора да го користите 5 V DC напојување на власт на овие ленти, ве молиме НИКОГАШ не користете моќ банка на власт тоа.Не користете го и не повисока од 6 V, или може да го уништи целиот лента.Напојување треба да бидат избрани според вкупната енергија на LED Лента.Ние препорачуваме да користите 80% max моќ на напојување.Тоа е подобро да се инјектираат моќ помеѓу секоја од 5 метри кога ги поврзете во серија во случај на пад на напон.Led лента е направена од 50cm FPCB, така што постои лемење точка секој 50cm на лента.Но, оваа мала пукнатина нема било лош ефект на лента перформанси.Всушност, повеќето од LED ленти на пазарот се произведени во половина метар должина.Пакет : 1x 16.4 ft 300 Пиксели WS2812 B LED Лента (Напојување и контролорот не се вклучени).

Таа е поголема од информацијата

Производи во категоријата