TowelSelections Сонце Колекција Меки Влошки Турски Памук, 2 Бања Крпи Беж

TowelSelections Сонце Колекција Меки Влошки Турски Памук, 2 Бања Крпи Беж

Во магацинот
DEN 550.80
Од стоката:

100% Памук.Melsimo Сонце Колекција Крпи.Висок Квалитет, Мека и Абсорбента.Машина перат.Собори сува ниска.Вклучува : 2 Бања Крпи : 27 x 56 инчи.Тежина 550 грам/метри.Направен во Турција. 100% Турски Памук.ДОВЕРБА ВО ТЕКСТИЛ - Ние веруваме во нашите производи.Нашите производи се тестирани за штетни материи според Oeko-Tex Стандард 100. Без оглед на вашата возраст можете да добиете многу од крпа и ние може да ви помогне да го најде вистинскиот стил.Melsimo Сонце Колекција влошки се направени од 100% турски Памук за максимална absorbency и мекост.Турски Памук е познат по својата издржливост и луксузен мекост.Овие крпи се меки, абсорбента и елегантен.Направен во Турција.Карактеристики : - Melsimo Сонце Колекција Крпи - Висока издржливост, absorbency и мекост - Тежина 550 грам/метри - Машина перат - Направен од 100% турски Памук - Направени во Турција за Перење Инструкции : - Машина мие, се мијат со топла вода.Собори сува ниска топлина.Грижа Инструкции : - Избегнувајте ткаенина softeners или фен листови.Softeners намали absorbency. - Додавање 1/2 чаша бело дестилирана оцет за да ја исплакнете со вода ќе се отстрани било детергент start-up и lint. - Измијте бања крпи одделно од облека. - Избегнувајте користење на кајгана.Кајгана се распаѓа на памучни влакна.Големина на Табела : 3-Парче Сет : 1 Бања Пешкир, 1 Рака Крпа, 1 Миење Cloth Bath Крпа : 27 x 56 inches Hand Крпа : 16 x 30 инчи Миење Текстил : 13 x 13 инчи * Melsimo е регистрирана трговска марка на Towel Selections.

Таа е поголема од информацијата

Производи во категоријата