Molain 2 парчиња Exfoliating Ракавици Двојна Текстура Туш Чистење Ракавици Бања Loofah Тело Scrubber Бања Сунѓери Жени Мажи Exfoliator Мит за Мртвите Клетки на Кожата Смена Спа Масажа Т

Molain 2 парчиња Exfoliating Ракавици Двојна Текстура Туш Чистење Ракавици Бања Loofah Тело Scrubber Бања Сунѓери

Во магацинот
DEN 207.84
Од стоката:

【Високо-квалитетни Exfoliating Ракавици】Molain Hamam Exfoliating Ракавица е направен од природни бамбус влакна.Нашите exfoliating ракавица е темелно stitched и дополнителна отпорност.Телото exfoliator мит може да се мијат со машина за перење или рака мие.Туш ракавици за жените и мажите се ефикасни во ексфолиране, и ќе не нула вашата кожа, suitale за целото семејство. 【Една Големина Одговара на Сите】Нашите exfoliating washclothcan ги отстраните мртвите кожата effectly, на ексфолиране ракавица се еластична флексибилни за да ги собере најмногу раце, еластичен зглоб прави сигурни дека exfoliating мит остане во место.Нашата длабока exfoliating мит е потребно туш scrubber за тело.Голема капење додатоци. 【Уникатен Ексфолиране Ефект】На exfoliating мит за тело може да се промовира циркулацијата на крвта и ефикасно ја отстранува нечистотијата и мртвите клетки на кожата.Покрај тоа, Со користење на exfoliating тело scrubber, порите се отворени и повторно кожата е во можност подобро да го апсорбира хранливи материи.Molain exfoliating мит е погоден за користење на рацете, нозете, градите, грбот и нозете.На exfoliating ракавица за миење е совршена, како масажа ракавица за сауна, парни бањи. 【Како Да ги Користите Телото Exfoliator Ракавица】Првиот влажни тело чистење ракавици, бања ingress ќе биде туш гел истури на врвот, миење на целото тело, чиста многу темелно, но, исто така, масажа, ексфолиране, многу удобно.Нашите туш exfoliator е погодна за сите типови на кожа.Бања ракавици се практичен подарок за споделување со семејството и пријателите. 【Перат & Повторно употребливи Разлиствам Ракавица】На loofah ракавици се доволно издржливи за машина за миење, нашите чистење ракавици exfoliating се обновливи и ќе долг за секојдневна употреба.На exfoliating тело ракавица може ефикасно да ги отстраните мртвите кожата, нечисти отпадоци од кожа, материјал, мека и умерена ќе не гребење на кожата. 2 Парчиња двострано Exfoliating Ракавица Тело Scrubber Exfoliator Мит Жени Мажи Спа Масажа Бања Сунѓери Чистење Туш Loofah Длабоко Чистење Алишта Крпа Опис : Материјал : бамбус влакна Големина : 8.58 x 6.04 x 0.54 инчи Пакет, Вклучувајќи : 2 Buc exfoliating ракавици Функции : 1. Подобрување на Кожата, Текстура - Molain exfoliating ракавица работи со различни кожата текстури.Повторна употреба на телото scrubber Ракавици ќе омекне груб, сува кожа. 2. Длабинско Чистење на Кожата На телото exfoliator мит промовира здрава кожа и го активира циркулацијата на крвта. 2. Се работи За Сите Типови на Кожа - Нашите exfoliating ракавици ви помогне во борба против акни, осип, егзема и сл.Совршен за exfoliating вратот, рамената, нозете и повеќе. 4. Една Големина Одговара на Повеќето - материјал од туш ракавици може да се водат за да се приспособат на повеќето рака големини.Нашите exfoliating мит за телото е голема бања додаток за двете жени и мажи.

Таа е поголема од информацијата

Производи во категоријата