NOVOO Водоотпорен Пренослив Апарат 18W PD High-Speed 10000mAh Моќ Банка USB C Батерија Пакет Светло Отворено за iPhone 11 Про Х 8 7 6S Плус Samsung Галакси S20 S10 Забелешка 10 Google LG Oneplus iPad

NOVOO Водоотпорен Пренослив Апарат 18W PD High-Speed 10000mAh Моќ Банка USB C Батерија Пакет Светло Отворено

Во магацинот
DEN 2282.40
Од стоката:

Водоотпорен &Dustproof &Shockproof : Novoo Explorer 10,000 m Ah Моќ Банка со IP67 Водоотпорен оценка, да се задржи во пакет за пешачење и не се грижи толку многу за вода од дожд фаќање на вас од страна на изненадување.Солиден батеријата пак има заштитна маска е приложена кон надвор на полнење/празнење порта, па тоа има dustproof функција.Брзо Полнење на PD 18 W Брзина : USB-C Моќ Испорака порта дава на сите USB-C уреди на вжештена-брзо моќ зголеми (до 18 W), сокови до вашиот i Phone 8/x/xs/xr/11 од 0% до 50% за само 30 минути.Можете да ја дополните вашиот Novoo usb напојување банка во помалку од 4 часа преку USB В порта.Вграден-во Светлото : преносни моќ банка доаѓа со итни LED светилка која нуди до 45 часа на употреба, што е добро за авантури на отворено.Тоа е идеален придружник за кампување, патување, пешачење, меѓу другите активности на отворено.Удобен Големина : Компактна големина(14x7.1 × 1.7cm).На ситна текстура овозможува добро чувство.Покрај тоа, пренослива батерија полнач е исто така опремен со carabiner, која може да висат на вашиот ранец додека искачување на планината.Safe Моќ Банка & Високо-квалитетни Услуги на Клиентите Се : водоотпорен батеријата пакет е CE, УЛ уверение за сигурна и безбедна употреба.Покрај тоа, ние исто така, обезбеди 12-месечен ограничена гаранција и животниот век на техничка поддршка.Контакт метод : "Цел историја"-"Сметка на услуга" → "Продавачот" → "Контакт" ве Молиме да се чувствуваат слободни да контакт.Novoo 10000m Ah моќ банка x1. USB A кон C кабел x 1. Прирачник за корисникот x1. Нерѓосувачки Челик Carabiner x 1. Батерија Тип : Li-Полимер батерија.Капацитет : 10000m Ah @ 3.7 V (37 Wh).USB-C Влез : DC 5 V 3А/9 V 2 A (PD 18 W).USB-C Излез : DC 5 V 3А/9 V 2 A/12 V 1.5 A (PD 18 W).USB-ЕДЕН Излез : DC 5 V 3А/9 V 2 A/12 V 1.5 A. Вкупно Излез : 18 W.Димензија : 141x71x17.2mm (5.5 x 2.7 x 0.67 во).Тежина : 218g.Ултра Издржливи : Направен од силиконска гума и ABS + КОМПЈУТЕР материјал.Солиден USB порт изградба е добро заштитени од пластични капи кои ги заштитува на батеријата од прашина, дожд, и да ги оштети.Со слободна carabiner вклучен, можете лесно може да се обеси на ранец, идеален за активности на отворено како што кампување, планинарење, да се патува.Водоотпорен& Dustproof & Shockproof : Novoo Explorer 10,000 m Ah Моќ Банка со IP67 оценка.Солиден батеријата пак може да биде потопен во длабочините на под 1m за 30minutes и нема да се одржи било штета.PD 18 W Брзо Надополнување на : Батеријата пакет со 18 W PD полнење од стави донесе вашиот нов i Phone/Hua Wei/Samsung назад до 50% во толку брзо како што и 30 минути.УЛ уверение за Безбедност : кој УЛ заверена батеријата клетки, со професионален систем за управување, не ќе експлодираат, е издржливи, можат да се полнат повеќе од 1000 пати.Животот Saver за Emegency : Го полначот се најде во вонредна состојба, изградена-во светлото светне на темнината и да ви ги безбедно во темнина или вонредна место или кога светлината е потребно.

Таа е поголема од информацијата

Battery Type:
Li-Polymer battery

Производи во категоријата