Createx Бои Илустрација Bloodline Тип на Слика Резерви во Собата, 1 мл

Createx Бои Илустрација Bloodline Тип на Слика Резерви во Собата, 1 мл

Во магацинот
DEN 885.36
Од стоката:

Lightfast, трајни транспарентен бои погодни за airbrushing повеќето било која површина од автомобилската тенка како потребни со 4012 високи перформанси редуктор.Бои, меки се избрише по првите 48 часа, а потоа лек за тврд слој.Намали со 4020 автомобилската редуктор за растворувач-како спреј перформанси & брзо сушење.Bloodline е посебен сет на бои кои се дел од createx Илустрација бои линија.Bloodline се посебни, високо нијанси тешко да се, всушност, микс без muddying.Bloodline се мора да има прилог на било airbrush уметничката палета.Се создаде bloodline бои.Развиена од страна на посебна девизна уметник Тим гор, овие специјален сет за илустрација бои функција покори, Пригушени тонови совршен за сликарство хипер-реални суштества, тонови на кожата, и многу уметници бои.Тип a - bloodline сет вклучува 1oz.Секој : старата коска бела, повреда окер, крв црвена, Код Сина, тапи Траума lipan и 4012 високи перформанси Редуктор.

Таа е поголема од информацијата

Производи во категоријата