Чучулига Притиснете Бела Кактус Ви Благодариме Картичка, 3.5 X 4.7 (1)

Чучулига Притиснете Бела Кактус Ви Благодариме Картичка, 3.5 X 4.7 (1)

Во магацинот
DEN 1886.40
Од стоката:

Секоја картичка мерки 3.5 инчи X 4.75 инчи.Дизајнирана и отпечатена во Портланд, Орегон.Сликите се печатат на крем 100 lb мазна FSC заверена хартија и се празни внатре.Картички доаѓаат со занает плик и падна во cellophane обвивка.На картички имаат темна, речиси antiqued на квалитетот поради резолуцијата на кактус слика.На Шега Притиснете Бела Кактус Ви Благодариме Картичката е дизајнирана и отпечатена во прекрасна Портланд, Орегон и карактеристики на Аризона кактус, со прекрасни бели блум и роуз злато foiled ви благодариме.На сликите се печатат на 100 lb Mohawk FSC заверена хартија.Ова е навистина трудот на љубовта и дизајн на секоја картичка направени од страна на тим на Шега е одлична.Секоја картичка е празен внатре и вклучува занает плик направени со рециклираната хартија.Многу на инспирација за Чучулига е дизајни доаѓа од убавината и раскошот на природниот свет.

Таа е поголема од информацијата

Производи во категоријата