Деца U-Облик на Четка за заби, Силикони Прирачник Мека-Bristled Бебе Чистење на Забите со Четка, 360 Орален Чистење на Забите Дизајн за Години и Деца Arbitra

Деца U-Облик на Четка за заби, Силикони Прирачник Мека-Bristled Бебе Чистење на Забите со Четка, 360 Орален

Во магацинот
DEN 223.44
Од стоката:

U-облик Четка : Нашите заби е дизајниран со U-облик за подобро монтирање на забите.Сите круг Чистење : На Силиконски Прирачник U-Облик на Заби е направен од супер мек круг влакната, кои обезбедуваат нежна нега на забите, и 360 сите-тркалезна четка за чистење на главата може да се чистат сите агли на забите.Круг Удобна Рачка : Со круг удобно силикони рачка, вашите деца можат да се забавуваат додека четкање на забите.Симпатична Цртан филм Дизајн : слатки и интересни outlook на четката прави децата повеќе се заинтересирани за четкање на забите.Ова им помага на децата да бидат подготвени да ги измијат забите за подолго време, па дури и да развијат здрав четкање навика.Едноставно за Употреба : Тоа е многу лесен за употреба, можете исто така да ги учат вашите деца да го направи тоа.Едноставно притисне на паста за заби околу четка за заби, а потоа се тресат тоа во детската уста од страна на страна, а последниот исплакнете ја со вода.Опис : бебето четка за заби одговара на обликот на години "или деца' усти добро, помага за чистење на забите во сите правци.Прекрасна форма, тоа е многу атрактивна, децата ќе го сакам тоа.Тоа може да се зголеми можноста за љубов четкање на забите внимателно, помагајќи им да развијат добра навика.Спецификација : Материјал : Silicone Size : Околу 5*12cm/1.97*4.72 in Age : За 2-6 години old Packing Листа : 1*Toothbrush Notes : 1. Поради светлосни ефекти и снимање агли, не е боја на разликата во производ, ве молиме да се разбере.2. Поради прирачник за мерење, постои толеранција во производ големина.

Таа е поголема од информацијата

Material:
 Silicone
Size:
 About 5*12cm/1.97*4.72in
Age:
 For 2-6 years old
Packing List:
1*Toothbrush :
Notes:
1. Due to the lighting effects and shooting angles, there is color difference in the product, please understand. :
2. Due to manual measurement, there is a tolerance in the product size. :

Производи во категоријата