Месо тело Torsion-Тип, Прислушување Collet Вежба Додатоци CNC Алатка Носителот Collet Чак Продолжување Прачка за Здодевни Машини(М5)

Месо тело Torsion-Тип, Прислушување Collet Вежба Додатоци CNC Алатка Носителот Collet Чак Продолжување Прачка

Во магацинот
DEN 379.20
Од стоката:

Може да поврзете да се вежба чак род, безбедно и брзо да се промени допирање на чак.Добро стегање сила, висока точност и долг животен век.Усвојување на torsion-тип допирање на чак да се спречи допрете го скрши.Достапен во три стилови за избор : М3, М4, М5. Широко се користи во допирање машини, машини за дупчење, мелење машини, здодевни машини, електрични алатки, пневматски алатки и друга опрема со реверзибилна вретена.Функција : 1. Добро стегање сила, висока точност и долго услуга life2. Може да поврзете да се вежба чак род, безбедно и брзо да се промени допирање chuck3. Усвојување на torsion-тип допирање на чак да се спречи допрете break4. Широко се користи во допирање машини, машини за дупчење, мелење машини, здодевни машини, електрични алатки, пневматски алатки и друга опрема со реверзибилна spindles5. Достапен во три стилови за избор : М3, М4, M5 Specification : Предмет Тип : Допирање Collet Optional Стил : М3, М4, M5 M3 Погоден Допрете Големина месо тело со Дијаметар x Квадрат Глава : 3.15 x 2.5mm M4 Погоден Допрете Големина месо тело со Дијаметар x Квадрат Глава : 4.0 x 3.15mm M5 Погоден Допрете Големина месо тело со Дијаметар x Квадрат Глава : x 5.0 4.0 mm Пакет Листа : 1 x Допирање Collet.

Таа е поголема од информацијата

Item Type:
Tapping ColletOptional Style
M3 Suitable Tap Size Shank Diameter x Square Head:
3.15 x 2.5mm
M4 Suitable Tap Size Shank Diameter x Square Head:
4.0 x 3.15mm
M5 Suitable Tap Size Shank Diameter x Square Head:
5.0 x 4.0mm
Package List:
1 x Tapping Collet :

Производи во категоријата