ZUQIEE Електрични Клешти Crimping Алатка Жица Stripper Plier 210mm 10-22 Терминал Crimp Хардвер Алатка Колекции

ZUQIEE Електрични Клешти Crimping Алатка Жица Stripper Plier 210mm 10-22 Терминал Crimp Хардвер Алатка Колекции

Во магацинот
DEN 620.16
Од стоката:

*Направен од висок квалитет на високо-јаглероден челик материјал,силен ритам,многу издржливи и не е лесно да ' рѓа. *Користење на не-заварени, стандарди-во согласност електрични конекции. *Користење на лентата за пренос на вртежен момент од дизајн, во однос на употребата на обичните crimping клешти, може да заштедите до 35% и енергија. *Сите посебни барања на високо делови се пренесуваат на посебна изгасне, висока ефикасност, долг животен век.Ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате ако имате било какви прашања, ние ќе се потрудиме да ви овозможи со најдобра услуга.Нашата компанија ќе ја испорача стоката до вас, како е можно поскоро, логистика брзина е побрз од веб-сајт.Ние нудиме различни алатки кои се идеални за секојдневна употреба од страна на DIY ентузијасти и стручен кадар.Спецификација : Материјал : Високо-јаглероден челик+Пластика Handle Size : 210 x 21 x 3.7 mm AWG : 22-10 Crimping капацитет : 1.25/2.0/2.45/3.96/4.2/6.3mm2*Јачина е лесен, трајни*се Справи изработени од специјални palstic материјал ,да се спречи лизгава, користете удобно, одлична користење на искуство, спогодба со човечкото тело дизајн.Пакетот вклучува : 1 x Crimping Tool Please се чувствуваат слободни да не контактирате ако имате било какви прашања, ние ќе се потрудиме да ви овозможи со најдобра услуга.Нашата компанија ќе ја испорача стоката до вас, како е можно поскоро, логистика брзина е побрз од веб-сајт.

Таа е поголема од информацијата

Material:
High-carbon steel+Plastic Handle
Size:
210 x 21 x 3.7mm
AWG:
22-10
Crimping capacity:
1.25/2.0/2.45/3.96/4.2/6.3mm²
*Volume is lightweight, durable :
*Handle made of special palstic material ,prevent slippery, use comfortable, excellent using experience, accord with human body design. :
Package includes:
1 x Crimping Tool :
Please feel free to contact us if you have any questions, we will do our best to provide you with the best service. Our company will deliver the goods to you as soon as possible, the logistics speed is faster than website. :

Производи во категоријата