MagiDeal Телескоп Боја Филтер Поставени за 1.25 Окуларот & Мулти-Обложени Barlow Леќа 3X

MagiDeal Телескоп Боја Филтер Поставени за 1.25 Окуларот & Мулти-Обложени Barlow Леќа 3X

Во магацинот
DEN 1634.40
Од стоката:

Универзална 1.25 инчен/31.7 mm Телескоп Окуларот Barlow Леќа 3 X M42 Нишка и Боја Филтер Поставени на 4. Совршен за на месечината, длабоко небото објект и други планетата површина набљудување.Целосно мулти-обложени оптичко стакло за јасен преглед.M42x0.75mm конец, поврзете dslr фото камера преку Т адаптер.Боја филтер, помага да се спречи блескави и подобрување на контрастот на објекти.Опис : - Универзална 1.25 инчен/31.7 mm Телескоп Окуларот Barlow Леќа 3 X M42 Нишка и Боја Филтер Поставени на 4. - Совршени за на месечината, длабоко небото објект и други планетата површина набљудување. - Целосно мулти-обложени оптичко стакло за јасен преглед. - M42x0.75mm конец, поврзете dslr фото камера преку Т адаптер. - Боја филтер, помага да се спречи блескави и подобрување на контрастот на објекти.Спецификација : - Окуларот Материјал : Оптичко Стакло+Пластика - Зголемување Фактор : 3 X - Леќа Слој : Мулти-обложена Филм - Тема : M42x0.75mm - Должина на : 7cm/2.8 инчи - Филтер Материјал : Метал - Size : 30мм/1.18 инчен - Боја : Црвена / Зелена / Блу / Yellow Package Вклучува : 1x Barlow Леќа 3 X4x Боја Филтер.

Таа е поголема од информацијата

Производи во категоријата