ФОНДАЦИЈАТА На Кралот Лав Децата Садови, 6 Парчиња, за Возраст од 3 и Погоре, Полиран не ' Рѓосувачки Челик, машина за миење Садови-Безбедно, Челик, сребро, 40 x 25 x 10 cm

ФОНДАЦИЈАТА На Кралот Лав Децата Садови, 6 Парчиња, за Возраст од 3 и Погоре, Полиран не ' Рѓосувачки Челик,

Во магацинот
DEN 853.92
Од стоката:

Содржина : 1x 4-парче детски прибор за јадење сет (должина 16.5/18.5/16.5/13.0 см), 1x децата садови сет се состои од : 1x на децата плоча (Ø 19.0), 1x житни сад (Ø 13.8 cm, H 6.0 cm) - член број : 1286049964. Материјал : Cromargan полиран 18/10 нерѓосувачки челик.Нерѓосувачки, dimensionally стабилна, хигиенски, киселина-доказ и неуништив.Машина за миење садови-безбедно порцелан.На шарени мотиви се отпорно на гребење, храна-безбедно и colourfast.На децата нож има мала serrated раб.Рамката на лажица има заоблени рабови, и на кратко тапи tines на децата вилушка се прилагодат за да се врзат устите на мали деца.За деца на возраст од 3 години : комплетен прибор за јадење поставен е во никој случај не инфериорен во однос на онаа на возрасните и е идеално одговара за самостојно јадење.Во ера-соодветна големина и форма.Ергономски прилагоден за мали деца раце.Детскиот прибор за јадење е идеален како крштевки подарок или за раѓање на дете - гравирање дава специфичен идентитет и изразува личен конекција.Сите WMF детски прибор за јадење може да биде врежано.Содржина : 1x деца прибор за јадење поставен 4-делови (должина 16.5 / 18.5 / 16.5 / 13.0 см), 1x децата вечера сет се состои од : 1x на децата плоча (Ø 19.0), 1x житни сад (Ø 13.8 cm, H 6,0 cm) - Реден број : 1286049964 Материјал : Cromargan нерѓосувачки челик 18/10 полиран.Нерѓосувачки, dimensionally стабилна, хигиенски, киселина-доказ и неуништив.Машина за миење садови безбедно порцелан.Шарени мотиви се отпорно на гребење, храна-безбедно и colourfast На децата нож има мала serrated раб.На Laffenrand на лажица има заоблени рабови, и на кратко тапи prongs на децата вилушка се прилагодат на мали Kindermündern За деца на возраст од 3 години : комплетен сет на прибор за јадење е еднаков на една голема и е идеален за самостојно јадење.Во ера-соодветна големина и форма.Ергономски прилагоден за мали деца рацете На децата прибор за јадење е идеален како крштевки подарок или за раѓање на дете - гравирање дава непогрешлив идентитет и изразува личен конекција.Сите WMF детски прибор за јадење може да биде врежано.

Таа е поголема од информацијата

Производи во категоријата