X-DREE HK1816 18mmx24mmx16mm Целосна Дополнуваат Подготвени Куп Ролери Имајќи 5pcs(HK1816 18mmx24mmx16mm Complemento CompletoCopa dibujada rodamiento де rodillos 5pcs

X-DREE HK1816 18mmx24mmx16mm Целосна Дополнуваат Подготвени Куп Ролери Имајќи 5pcs(HK1816 18mmx24mmx16mm Complemento

Во магацинот
DEN 297.12
Од стоката:

Име На Производ : Ролери Имајќи; Материјал : Имајќи Челик.Боја : Сребро Тон; надворешен Дијаметар : 24mm / 0.94".Внатре Дијаметар : 18mm / 0.7"; Тежина : 79g.Пакет Содржина : 5pcs x Ролери Имајќи; Модел : HK1816(Contenido del paquete : 5pcs x rodamiento де rodillos; Modelo : HK1816. Висина : 16mm / 0.63"( : 16mm / 0.63' '.HK1816 18mmx24mmx16mm Целосна Дополнуваат Подготвени Куп Ролери Имајќи 5pcs Full дополнуваат подготвени куп ролери имајќи е совршен за апликации со високи динамички товари.Тоа има помал пресек од металниот ролери имајќи за употреба во ограничени монтажа простори.Целосната дополнување на ролки обезбедува повисока радијална оптоварување-капацитет на носивост од разговор со ролки.Ролки треба contoured завршува за оптимизирање на распределбата на контакт стрес.Оваа подготвени куп ролери лого се користат во различни апликации, како што се автомобилската и камион преноси, земјоделска и градежна опрема, пумпи и компресори, и две-циклус мотори, меѓу другите.Опис на Spanish HK1816 18mmx24mmx16mm Complemento Completo Copa dibujada rodamiento де rodillos 5pcs Nombre del producto : Rodamiento де rodillos; Материјал : Rodamiento де acero Color : Tono plateado; Diámetro надворешноста : 24 mm / 0.94' 'Diámetro внатрешни работи : 18 мм / 0.7' '; Peso : 79 g Contenido del paquete : 5pcs x rodamiento де rodillos; Modelo : HK1816 : 16mm / 0.63' '.

Таа е поголема од информацијата

Производи во категоријата