Champro Infielder Обука Ракавица (Црно/Тен), Редовно (Десната Рака Фрли)

Champro Infielder Обука Ракавица (Црно/Тен), Редовно (Десната Рака Фрли)

Во магацинот
DEN 1642.56
Од стоката:

ОБУКА ПОМОШ : Дизајнирани да ви помогне fielders научат филдинг основи, на CPX Серија Fielder Обука Ракавица возови играчи лесно транзиција топката од денот на приемот да фрлање.ИЗДРЖЛИВИ : На ракавица е сите cowhide кожа конструкција го прави тоа трајни доволно да трае преку интензивна обука вежби.ПРИЛАГОДЛИВ : Прилагодлив кука и јамка fastener на зглобовите им овозможува на спортистите да ги прилагодите на нивниот вклопуваат и да се најде на повеќето удобно прилагодување.ДИЗАЈН : Дизајнирани за левата рака го фати/десно-страна фрли спортисти.Сите cowhide кожа изградба, Прилагодливи на зглобот со кука и јамка fastener, со цел да им помогне на fielders научат филдинг основи.

Таа е поголема од информацијата

Производи во категоријата