DFGSD Remanufactured Мастило Кертриџ Замена за Canon СТР-810XL CL-811XL Комбо Пакет за Pixma MP245 MP258 MP268 MP276 MP486 MP496 MP328 MP338 Печатач (2-Pack) PG810 + CL811

DFGSD Remanufactured Мастило Кертриџ Замена за Canon СТР-810XL CL-811XL Комбо Пакет за Pixma MP245 MP258 MP268

Во магацинот
DEN 1895.76
Од стоката:

Компатибилни печатачи : За CANON Pixma MP245, MP258, MP268, MP276, MP486, MP496, MP328, MP338 Печатач Серија.Висок Страница Принос : 450 Страници во Црно 810 XL мастило кертриџ, 350 Страници во Боја 811 XL мастило кертриџ (Совети : На страница принос е проценка врз основа на индустриски стандард на 5% покриеност само.Ако печати повеќе од 5% по страна, тогаш страната принос е значително помалку).Пакет Содржина : (1 Црно, 1 Три-Боја) 810 XL 811 XL мастило касети замена за HP 810 811 мастило.Го достави точни професионални боите и остар црно, да се добие сигурен перформанси и впечатливи слики на секој отпечатоци.Кога СТР-810 CL-811 мастило кертриџ црна и боја комбо пакет е отворена и многу ретко се користи, ние препорачуваме печатење тест страница еднаш неделно за да се избегне мастило се исуши и печатење на главата затнување, да ја прошири користи времето за црна и боја на мастило кертриџ за печатари CANON.Печатач Компатибилност : Топло совет : ве Молиме разгледајте ја листата подолу за да се осигура дека сте купување на точниот касети за вашиот печатач.Печатач Компатибилност : Pixma MP245, MP258, MP268, MP276, MP486, MP496, MP328, MP338 Up на 450 страници во Црно кертриџ (5% покриеност)До 350 страници во Боја кертриџ (5% покриеност)Пакетот вклучува : 1 x СТР-810 XL Црна и 1 x CL-811 XL Боја на Мастило Cartridges1 × Корисникот Manual Tips : На страница принос е проценка врз основа на индустриски стандард на 5% покриеност само.Ако печати повеќе од 5% по страна, тогаш страната принос е значително помалку.Инсталација водичи : Чекор 1 : Отстранете ја заштитната маска пред да ја инсталирате.Чекор 2 : откине пластична лента.Чекор 3 : Вметнете ја мастило кертриџ во вашиот печатач.Answer : ___________________________ Note : не го допирајте чип и млазницата.Ако случајно сте го допрат, ја избришат со гумичка или сува lint-слободен крпа.Топло Совети : 1. Ве молиме носете ракавици за да се спречи добивање на мастило на вашата страна.2. Ве молиме чисти печатење главата пред печатење.Отстранување проблеми чекори за заеднички прашања : 1. Овие НЕ се вистински мастило касети.Вашиот печатач може да се прикаже со мастило на предупредување за порака, како што се "Не-Оригинални касети".Едноставно притиснете "Yes", "Продолжи", "Прифати" или "OK" за да го отпуштите брза.2. Откако ќе се судрите со Непризнаени прашање, ве молиме да Користите молив гумичка и цврсто се фаќа во текот на чипови, а потоа нежно четка далеку било остатоци; ја Инсталирате кертриџ два пати во печатачот, исклучување на печатачот со касети инсталиран; да се Сврти на печатач и да се обиде да се печати повторно.

Таа е поголема од информацијата

Производи во категоријата