MUNBYN 300dpi Етикета Печатач со Пакување од 500 4x6 се Тркалаат Етикети, Дигитални Превозот Скала, Голема Хартија Носителот, 150mm/s High-Speed 4x6 Директни Етикета Печатач за Превоз

MUNBYN 300dpi Етикета Печатач со Пакување од 500 4x6 се Тркалаат Етикети, Дигитални Превозот Скала, Голема

Во магацинот
DEN 907.20
Од стоката:

[300 DPI Резолуција] : MUNBYN ITPP941 P 3.0 надгради превозот етикета печатач е опремен со највисока резолуција 300dpi Јапонски ROHM глава за печатење на пазарот.Тоа може да се печати high-definition икони, логоа или различни етикети за вас, вклучувајќи го и превозот етикети, стока етикети, датотека папка, бар-кодови и име етикети, итн. [Целосно Прилагодување на Наставата] : USB Флеш Диск е предвидено со MUNBYN Етикета Принтери содржи Драјвер за Печатач, Прирачник за Корисникот, најчесто поставувани прашања, Како-да-Видео записи.Ние имаме силна поддршка на корисниците на тимот, за да се обезбеди глобална потрошувачите со полн спектар на наставни инсталирате инструкции, и 24-часовна онлајн техничка поддршка.Значи, вие не мора да се грижите за производот проблеми или печатач setup. [Automatic Labels Идентификација] : MUNBYN 4x6 Термички печатач за превозот labels автоматски ќе се фати на етикетата и да се хранат во печатачот.Оваа адреса етикета машина има брзина на печатење до 150 mm/s (5000+ етикета/ден), поддржува печатење на етикети од 1.57" да 4.3" широк, Зелена Пријателски Мејлинг Етикета Печатач, Нема потреба од било Касети или мастило. [Експерт Компатибилност] : Погоден за Windows и Mac оперативни системи.MUNBYN превозот етикета печатач компатибилен со сите главни превозот и продажбата на платформи Етикетирање како Shopify, Etsy, e Bay, , Poshmark, Fed Ex, Ship Station, Shipping Easy, Shippo, Ordoro, Endicia Заслепуваат, Shipwire, Shipworks, Stockx, Xps брод, и др.MUNBYN термички етикета печатач, играта-промени за мал бизнис сопственик!.Munbyn застапува ставот на зелена енергија-заштеда, и ниска-јаглерод развој.Ние усвојување на напредни термална технологија во печатачи наместо на јаглерод касети, се залага за заштита на животната средина со млади луѓе.Ние се надеваме за повеќе соодветни решенија за промет на мало со лекови, логистика, складирање, и угостителски дејности.Munbyn застапува ставот на зелена енергија-заштеда, и ниска-јаглерод развој.Ние усвојување на напредни термална технологија во печатачи наместо на јаглерод касети, се залага за заштита на животната средина со млади луѓе.Ние се надеваме за повеќе соодветни решенија за промет на мало со лекови, логистика, складирање, и угостителски дејности.Она што е разликата помеѓу 300 DPI и 203 DPI?.Повеќе clearer More стабилна.

Таа е поголема од информацијата

Производи во категоријата