YEZIY Истражувања-Одделение Микроскоп Микроскоп,3.5 X-90X 7-45X Trinocular Стерео Зум,0.5 2.0 X X Цел Леќа Поправка Алатки Ултра-Прецизно Фокусирање (Боја : 7 45X ПОТ)

YEZIY Истражувања-Одделение Микроскоп Микроскоп,3.5 X-90X 7-45X Trinocular Стерео Зум,0.5 2.0 X X Цел Леќа

Во магацинот
DEN 806.40
Од стоката:

Карактеристики : . 3.5-90 X(со auxiliar ЛЕЌА) Континуирано Зум Микроскоп;.Едноставен дизајн, нема потреба поврзете многу жица како и другите, само поврзете моќ и Видео кабел, тогаш можете да го користите микроскоп.Спецификации : Вграден-во Намалување Објектив Обезбедува Истите Поле на Гледање на Екран како Преку Eyepiece Top квалитет оптичко стакло elements Zoom спектар 3.5~90x (со auxiliar ЛЕЌА)Голема работа од далечина овозможува доволно операција space45°склони 360°rotatable trinocular head Sharp исправено стерео слики преку широко поле view Both окуларни цевки мора диоптрија adjustment Adjustable интер-pupillary растојание за да се вклопи во секој е eyes Sturdy метал framewor Head : 45°Склони 360°rotatable trinocular Eyepieces : широко поле WF10 X/20 MMZoom размер : 1 : 6.4 Цел зум : 0.7 x~4.5 x Total зголемување : 3.5~45x (со auxiliar леќа)И окуларна цевки мора диоптријата на вредноста ±5dp Interpupillary растојание : 2-3/16" ~ 2-15/16"(55~75mm)Фокус на вредноста удар : 2-3/8" (50mm)Пакет, вклучувајќи : (7-45 X Б.К)1x Црна Trinocular стерео Зум Head1x Workbench со Алатки 1x Сина Силикони Мат;1x Прашина Маска;1x 56 LED Светло;(Случаен боја )1 пар на WF10 X/20mm окулар со гума око чувари.Пакет вклучувајќи : (3.5-90 X Б.К) 1x Црна Trinocular стерео Зум Head1x Workbench со Алатки 1x Сина Силикони Мат;1x Прашина Маска;1x 56 LED Светло;(Случаен боја )1 пар на WF10 X/20mm окулар со гума око чувари;1x 0.5 x Auxiliar ЛЕЌА;1x 2.0 x Auxiliar ЛЕЌА; 1x 1.0 х Auxiliar ЛЕЌА.Пакет вклучувајќи : (7-45 X ПОТ)1x Бела Trinocular стерео Зум Head1x Workbench со Алатки 1x Сина Силикони Мат;1x Прашина Маска;1x 56 LED Светло;(Случаен боја )1 пар на WF10 X/20mm окулар со гума око чувари.Пакет вклучувајќи : (3.5-90 X ПОТ)1x Бела Trinocular стерео Зум Head1x Workbench со Алатки 1x Сина Силикони Мат;1x Прашина Маска;1x 56 LED Светло;(Случаен боја )1 пар на WF10 X/20mm окулар со гума око g.

Таа е поголема од информацијата

Производи во категоријата