Избор-Pac 3C-1642 Полипропилен Круг Полу-Јасно Чаша со Капак, Висок, 9-Унца (Случај на 300)

Избор-Pac 3C-1642 Полипропилен Круг Полу-Јасно Чаша со Капак, Висок, 9-Унца (Случај на 300)

Во магацинот
DEN 2350.80
Од стоката:

Дебел ѕид, топлина-толерантни, полу-јасно полипропилен материјал за топла храна, супа и/или замрзнати апликации.Ре-heatable во микровална печка (не рерна-toaster).Доаѓаат со подесувате-доказ печат табот (кора-off за да го отворите) за заштита на потрошувачите, капаци се ре-closeable за повторна употреба.Пластовидно, лесен за складирање и превозот.Шуплина мерки 2-7/8" топ дијаметар од 2-1/4" дното дијаметар. 280-m L Висока чаша со си игра отпорна заклучување безбедност капак кој исто така е ре-closable.На филџанот може да се користи во микробранова или замрзнувач и е течење доказ и воздухот се тесни.Тоа е и обновливи и рециклираат.Со дебел ѕид, и топлина-толерантни, ова полу-јасно полипропилен материјал може да се користи за топла храна, супа и/или замрзнати апликации.Ре-heatable во микровална печка (не рерна-toaster).Доаѓаат со подесувате-доказ печат табот (кора-off за да го отворите) за заштита на потрошувачите.Капи/Капаци се ре-closeable за повторна употреба.Лесен за складирање и превозот.Врвот и на дното материјал : Полипропилен.

Таа е поголема од информацијата

Производи во категоријата