NOSHOK 21 Серија 316L не ' Рѓосувачки Челик Homogenizer Санитарни Предавателот,

NOSHOK 21 Серија 316L не ' Рѓосувачки Челик Homogenizer Санитарни Предавателот,

Во магацинот
DEN 580.80
Од стоката:

Висока точност, тешки предавателот наменета за висок притисок санитарни homogenizer апликации.Пропелтечи грег тенок филм сензор за максимална стабилност, шок отпорност и издржливост.Span и нула корекција.Струја или напон излезни сигнали на располагање за да одговараат на повеќето апликации. 3 годишна гаранција.На NOSHOK Серија 21 Homogenizer Притисок Предавателот е со висока точност, тешки притисок предавателот дизајниран за тешки барања се најде во висок притисок санитарни homogenizer апликации.Користејќи докажани пропелтечи грег тенок филм сензор технологија овие transducers се стабилни, високо прецизни, шок отпорни и екстремно издржливи.Понудени во голем број на Тековната излез сигнали и е изградена на 316 SS.Домувањето е заварени на 316 L не ' рѓосувачки челик процес на конекција за поголема сила и издржливост при обезбедување исклучителна отпорност на корозија.Wetted делови се електро полиран да Ra25 или подобро обезбедување на почисто, повеќе санитарни површината.NOSHOK Серија 21 homogenizer предаватели задоволување на важечките стандарди за 3А и ASME BPE-2009 година, покрај тоа што е CE подлежи на ЕМК норма EN61326 : 1997/A1 : 1998 RFI, EMI, ESD заштита.Конечен електрични излез и калибрација инспекција се врши на сите NOSHOK предаватели пред пратката да се обезбеди 100 проценти "out-of-the-box" сигурност.Може да се чистат-во-место (ЦИП) или варен-во-место (SIP).CE согласност за да се потисне RFI, EMI, и ESD. +/-0.25 проценти Целосна скала (Б. Ф. С. Л) точност.Еднаква или поголема од +/-0.05 проценти целосна повторливост, Еднаква или поголема од 0.1 отсто целосна Hysteresis, +/-0.2 проценти Целосна Скала за 1 година, не се акумулира Стабилност. 10 за да 30 VDC за тековната излез, решен. 316 од не ' Рѓосувачки челик домување материјал и Печат Домување Материјал.Компензира 32 до 175 степен F температура се движи Ефект +/-0.01 проценти за нула и распон, -40 да 176 степен F Собна температура. +/-10 проценти Целосна скала за нула и век.NEMA 4 X, IP65 (IEC 529).Обратна поларитетот, overvoltage и краток спој заштита. 316 L не ' рѓосувачки челик електрополирани да Ra25 или подобро дијафрагмата материјал.Бело Масло (FFL 77), USP одделение Пополни Течност. -40 до 300 степен F медиуми температура. 1.75 пати целосна доказ и 4 пати Целосна пукна притисок.

Таа е поголема од информацијата

Производи во категоријата