REOUG AC220V Моќ Пренапони во Заштитник Уред за Заштита Молња Arrester СПД за видео надзор AC/DC Моќност

REOUG AC220V Моќ Пренапони во Заштитник Уред за Заштита Молња Arrester СПД за видео надзор AC/DC Моќност

Во магацинот
DEN 1454.40
Од стоката:

Серија серија единечен канал ac/dc моќност молња arrester, што се користи за молња заштита на ac/dc моќност дистрибуција опрема, како што се SPC прекинувач, безбедносен систем за следење, итн.Одлични перформанси капацитет на проток, брз одговор.Мулти-ниво на заштита коло, остаток на депресија.Овој производ е прекрасен изглед, лесен за инсталација и конекција, едноставни за одржување, и може да работат постојано во суровата средина за долго време.Овој производ се користи за пред крајот на ac/dc моќност на дистрибуција, опрема за да се спречи оштетување на системот или опрема предизвикани од индукција overvoltage и прекуструјна предизвикан од гром или пренапони.Серија серија единечен канал AC/DC моќност молња arrester, што се користи за молња заштита на ac/dc моќност дистрибуција опрема, како што се SPC прекинувач, безбедносен систем за следење, итн.Одлични перформанси капацитет на проток, брзо response Multi-ниво на заштита коло, остаток depression This производ има прекрасен изглед, лесен за инсталација и конекција, едноставни за одржување, и може да работат постојано во суровата средина за долго време.Овој производ се користи за пред крајот на AC/DC моќност на дистрибуција, опрема за да се спречи оштетување на системот или опрема предизвикани од индукција overvoltage и прекуструјна предизвикан од гром или surge Suitable за различни ниска-напон на напојување системи, како што е излезен терминал на средно напојување опрема, DC дистрибуција на екранот, и други различни DC напојување опрема, ранливи на молња штрајкови, да се заштити опрема енергетски систем од оштетувањата предизвикани од гром над напон.

Таа е поголема од информацијата

Rated working voltage:
AC220V
Rated working current:
5A
Nominal discharge current(8/20μS)In:
5kA
Maximum discharge current(8/20μS)Imax:
10kA
Maximum continuous operating voltage:
275V
Limit voltage:
no more than≤900V
Protection mode:
L-PE N-PE
Enclosure material:
aluminum alloy,UL94-V0
Size:
10.2*2.5*2.5cm/4*1*1in
Weight:
Approx.105g/3.7oz
Package list:
1 x Power Surge Protector :

Производи во категоријата