ПА LED 2 ПАРЧИЊА 20SMD 3157 Сина Авто LED Сијалица 12V за Возврат Сигнал, од Страна на Маркерот, Стоп, Назад, Опашка Светлина (3056 3156 3156A 3057 4057 3157 4157 T25 на Располагање)

ПА LED 2 ПАРЧИЊА 20SMD 3157 Сина Авто LED Сијалица 12V за Возврат Сигнал, од Страна на Маркерот, Стоп, Назад,

Во магацинот
DEN 383.76
Од стоката:

✅ЕМИТУВААТ БОЈА : Сина; LED TYPE : 20 SMD 5050; НАПОН : 12 V. ✅FITMENT - 3056 3057 3156 3157 4157, најчесто се користат за Паркинг Светлина / Индикатор Светлото / Насока Индикатор / Трето Стоп / Задни светла / Стоп Светло / Сигнал се Претвори Светлина / Ден Работи Светлина / Опашка Светлина (Може да се Разликуваат во зависност од возилото модели ). ✅ЛЕСНО ДА се ИНСТАЛИРА - Постојан Струја дизајн, едноставно plug and play.Не се погодни за CK штекерите (подножјата). ✅ИЗВЕСТУВАЊЕ - Оптоварување отпорник(ASIN : B07 HY8 X232)може да бидат потребни за да се спречи хипер флеш кога го замени за Возврат Сигнал Светла.Или можете исто така да користите flasher реле(ASIN : B07 H2 ZL4 RB за Mustang) да го реши брзо blinker проблем за некои возила. ✅Ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате ако никакви проблеми.ПА нуди 1 година кавга бесплатна услуга за враќање/поврат или замена за да се направи вашата нарачка ризик бесплатно!Пакетот вклучува : 2 парчиња. ● Осигурајте се дека објектот ДИМЕНЗИИ (Ширина 24 V-КАМИОН) се опремени ● Ова е Интернационална Продажба и нема можност да ги имаат истите време на испорака како вашиот локален продавач. ● Производот Емитуваат Фото бил застрелан во темна соба, вистинската светлина се утврдува од страна на вистински случаи. ● Ве молиме бидете сигурни дека тоа емитуваат боја е правен во вашето место, ние не сме одговорни за било купувачот локалниот закон проблем ● Висока Осветленост ● Емитуваат Боја : Сина ● DC 12 V за замена на редовни Паркинг Светлина / Индикатор Светлото / Насока Индикатор / Трето Стоп / Задни светла /Стоп Светло / Сигнал се Претвори Светлина / Ден Работи Светлина / Опашка Светлина (Може да се Разликуваат во зависност од возилото модели) ● Долг животен век ● Приклучок и работа директно ● Издржливост Напон Спектар : 10~18 V ● LED тековната регулаторот додаде ве молиме не се споредуваат нашиот објект со други низок квалитет на производи Направени во Кина . ● LED Type : SMD 5050 3 Чипови во еден LED. ● LED Количина : 20 PCS(60 Чипови) ВРВОТ : 6 КОМПЈУТЕРИ; СТРАНА : 2 BUC x 7 Стапови ● Прибл.Лумен : 450~480 Lumen ● Вистински Потрошувачка Wattage @ 12.8 V Прибл.= 3.2 W.

Таа е поголема од информацијата

Производи во категоријата