Xinwoer PortableSchool Sonar WirFinder Fishfinder Риболов со LCD Дисплеј,може да Покажува Дно Околности

Xinwoer PortableSchool Sonar WirFinder Fishfinder Риболов со LCD Дисплеј,може да Покажува Дно Околности

Во магацинот
DEN 1725.36
Од стоката:

Лесна и компактна големина лесно да се носат и користат.Прекрасен додаток за фаќање на риба.Може да се работеше минус 10 ° ~ 80 °,добри перформанси.Со круг сензор,точна детекција,сигнал стабилност, помогне да се идентификуваат риба цели.Покаже риба икони,и море дното контури (трева,песок и карпи).Со LCD дисплеј,ќе се покаже дистанца од 0.6-36m риба училиште држава.Карактеристики : Материјал : АБС Боја : Како на сликата прикажани Големина : Прибл. 12x7x3cm/4.7x2.8x1.2in мерни Единици : метри / нозе Екран : Сива точка LCD 128 * 128 Назад осветлување : бела LED назад светлина 2.76 инчен дијаметар трансдуцерот сензор Спектар на длабочина : 2-120 нозе / 0.6-36 m Безжична оперативен опсег : 260ft / 80 m Сензор зрак агол : 90 степени Покажува природа или околностите на дно (односно, Трева, Камен и Песок) Оперативни температура : -10 ° C ~ 80 ° C (14 ° F до 176 ° F) Батерија : батеријата Употреба : 1. Повлечете го сензор и се плови на вода (место на сензорот и плови во рака, и се повлече, под рака); 2. Поврзете на страната скенирање адаптер до трупот на бродот користење на монтажа јазичиња; 3. Поврзете на сензорот за рачка, намалување на сензор за вода.Пакување Листа : 1x Fishfinder 1x Wireless сензор 1x Removable сензор кружи топката со гума plug 1x Вратот рака Ix Настава.

Таа е поголема од информацијата

Производи во категоријата