Флексибилност 12 Циклуси Рака Јога се Водат за Рака, Nonelastic Водат Рака За физикална Терапија, Пилатес, Танц, и Гимнастика, Зелена

Флексибилност 12 Циклуси Рака Јога се Водат за Рака, Nonelastic Водат Рака За физикална Терапија, Пилатес,

Во магацинот
DEN 239.52
Од стоката:

Флексибилност јога рака : се протега на вашето тело за време на загревање, танц и Пилатес, масажа на вашите мускули и ќе се доврши со неверојатен и безбедно assisted се водат, се од голема помош при физичка терапија, третмани и опоравување од повредите.Издржливи најлон : на јога на рака нуди оптимална отпор и голема стабилност, никогаш не се губи својата форма, rip или кавгата.Се на се оди со вклучени најлон складирање торба.Корист на вашето тело : се Вклопува удобно во вашите раце и околу вашите нозе.Се водат вежба ремени се задржи вашето тело во подобра форма да го издржат Интензивна вежба и подобрување на опсегот на движење, зголемена обновување на мускулите, намален ризик од повреда.Преносни и лесен за користење : 12 мека и најлон-еластични јамки. 8.8 нога долг и 1,5 инчи доволно широка за да се препорачува најмногу почетник да го користите, јога се протега се толку лесно да се работи со Него, дури и ако никогаш не сте направиле пред нив. - тоа е супер-friendly за почетници, ќе стане повеќе флексибилни и балансирани.- ефикасни во затоплување нагоре, да им помогне да се обезбеди правилна положба на телото со издолжување тесни мускулите кои се повлече делови од телото далеку од нивната намера позиција. На рака мерки 106 инчи долг, 1.5 инчен широк, фитинг луѓе од сите големина и обезбедување прекрасен протега од глава до пети, и effecting повеќе мускулни групи истовремено.- Јога за на рака се врши на издржливи и долготрајни должност најлон за да се обезбеди цврсти доволно да се одржи вашите пози, но, исто така, мека доволно за да се намали ризикот од повреда.- 12 мулти-јамка која се протега рака ви овозможува да напредува преку различни јамка нивоа на постепено продлабочување на вашиот протега.

Таа е поголема од информацијата

Производи во категоријата