LIWEI HC-SMART Zigbee Smart ехо Приклучок во Штекер Smart глас за контрола на домашни уреди прекинувачи копче на Далечинскиот управувач за Контрола на Вашата Апарати од Компатиб?

LIWEI HC-SMART Zigbee Smart ехо Приклучок во Штекер Smart глас за контрола на домашни уреди прекинувачи копче

Во магацинот
DEN 503.76
Од стоката:

✿Зошто ви е потребна за zigbee? : Имате еден куп на уреди на вашата Wifi мрежа?Гужва на домашна Wifi мрежа, интернет becomging помалку стабилна?Не се грижи!Хуб + Zigbee, Многу одговорно, брзо префрлување, постабилна и Навистина Plug and Play. ✿Далечинска контрола : Користете го вашиот паметен телефон за гласовна контрола на вашиот АПАРАТИ за Дома,како што светлината, електрична печка, вентилатор, кафе машина, итн., силен сигнал, се Обезбеди поврзување на мрежа и приклучок. ✿Висок квалитет : Нашата zigbee smart штекер блок користите PC огноотпорни материјали, двојна изолација, 750 ℃ термо-отпорна и пламен retardant.двојно безбедносна заштита, истекување заштита,висока мрежа за безбедност. ✿Лесно Да се Инсталира и Широк Компатибилен : Zig Bee smart приклучоци кои Компатибилен Smart Things, Алекса (само Ехо Плус, Ехо на Плус 2, Ехо покаже 2, ехо на студио), Google Дома или Цитат уред и други Центар Zig Bee 3.0. (Hub Бара,Не е применливо apple Homekit).Нема трета страна апликација е потребно.само поврзете и да се запрашаме : "Алекса, да се откријат уреди.". ✿Пакетот вклучува : 2 x Zig Bee smart штекер, 1 x Прирачник за Корисникот, 30 дена бесплатен врати, цел Живот техничка поддршка.Забелешка : Ако имате некои нејасни прашања, можете да испратите и-мејл на продавачот или на Клиент прашања & одговори , продавачот ќе ве контактираме веднаш штом ќе ја прими.Се инсталира Лесно : Нема потреба третиот СТАН, Само моќ на Алекса и да каже" Алекса, да се откријат уред" Алекса ќе пребарување автоматски и поврзани, А потоа, можете да гласовна контрола уредот," Алекса, Пак на првиот lightplug"(Можете да го преименувате вашата светлина,како"спална соба светлина, базен светлина" Интелигентни на Мерењето : Можете да ги користите за вашата кујна кафематот.Можете да поставите мерење на времето во текот на ноќта пред да оди на спиење.Имате кафе да drink When ќе се разбудам во утрото.Гласовна Контрола : Контролираат вашиот паметен домашни уреди со zigbee switch.Можете да гласовни команди за слободни вашите раце кога ќе се зафатени готвење или на работа, итн.Само да кажам Еј Алекса.Далечинска Контрола : во зима, тоа е премногу ладно, не сакал да се извлече од кревет и исклучете го светлото?Сакате однапред се претвори во простор бојлер за во вашата бања?Zig Bee smart приклучок, контрола на вашиот паметен дом уред за разлика дали е дома или далеку.Параметри : Производ : Smart Plug Оценет Напон : 100 - 240 V Номинална Струја : 10 A (Max) Max.Lood Моќ : 1100 W AC Фреквенција : 50 - 60 Hz Packge Листа 2 x Zig Bee Plug 1 x Прирачник за Корисникот.

Таа е поголема од информацијата

Производи во категоријата