uxcell 3dB SC Оптички Влакна Attenuator, SC/UPC Женски SC Машки Еден Режим 9/125 SC Адаптер Зелена

uxcell 3dB SC Оптички Влакна Attenuator, SC/UPC Женски SC Машки Еден Режим 9/125 SC Адаптер Зелена

Во магацинот
DEN 405.60
Од стоката:

[ГЛАВНИОТ ПАРАМЕТАР] : SC/UPC Женски SC Машки; Single-mode; Слабеењето Вредност : 3d B; Слабеењето Точност : ±0.5 d B. [МАТЕРИЈАЛ] : јадрото материјал на адаптер е керамика. [ФУНКЦИЈА] : за Да се осигура оптички сила остане во стабилно ниво на помесна пренос бран.Висок слабеењето точноста, ниска додадена на косата и добра стабилност. [СПЕЦИФИКАЦИЈА] : пропусниот Опсег : 1260nm - 1640nm; Операција бранова Должина : 1310nm, 1550nm; UPC Јамка Назад Загуба Вредност : ≥ 50 d B; Јамка Назад Загуба Вредност : ≥ 65 d B. [ПРИМЕНА] : Широко се користи во оптичките систем на комуникација, на пример, оптички инструмент калибрација или влакна сигнал слабеењето.Опис : 1. Едниот крај на адаптерот е машки конектор , а на другиот крај е женски конектор-UPC.2. За да се обезбеди оптички моќ остане во стабилно ниво на помесна пренос бран.3. На оптички влакна attenuator се однесува на еден режим.4. Основни материјал на адаптер е керамика.5. Висок слабеењето точноста, ниска додадена на косата и добра стабилност.6. Широко се користи во оптичките систем на комуникација, на пример, оптички инструмент калибрација или влакна сигнал слабеењето.Спецификација : SC : Претплатник Конектор со Клип-на Type Connector : SC/UPC Женски SC Male Attenuation Вредност : 3d BAttenuation Точност : ±0.5 d BFiber Режим : Еден mode Bandwidth : 1260nm - 1640nm Operation бранова Должина : 1310nm, 1550nm1310nm Слабеењето Вредност : 3.16d B1550nm Слабеењето Вредност : 2.77d B1310nm Одразуваат Вредност : 63d B1550nm Одразуваат Вредност : 63.2 d BOperation Температура : -40 до +75°CMaterial : Метал, Пластика, Ceramic Color : Зелена, Silver Total Големина : 40x12.5x9.5mm / 1.57x0.49x0.37-inch Package се Вклучени : 1 buc x Оптички Влакна Attenuator.

Таа е поголема од информацијата

SC:
Subscriber Connector with Clip-on Type
Connector:
SC/UPC Female to SC Male
Attenuation Value:
3dB
Attenuation Accuracy:
±0.5dB
Fiber Mode:
Single mode
Bandwidth:
1260nm - 1640nm
Operation Wavelength:
1310nm, 1550nm
1310nm Attenuation Value:
3.16dB
1550nm Attenuation Value:
2.77dB
1310nm Reflect Value:
63dB
1550nm Reflect Value:
63.2dB
Operation Temperature:
-40 to +75°C
Material:
Metal, Plastic, Ceramic
Color:
Green, Silver
Total Size:
40x12.5x9.5mm / 1.57x0.49x0.37-inch
Package Included:
1 pcs x Fiber Optic Attenuator

Производи во категоријата