Клинтон, Од Не ' Рѓосувачки Челик Столче, Гумени Нозе

Клинтон, Од Не ' Рѓосувачки Челик Столче, Гумени Нозе

Во магацинот
DEN 530.40
Од стоката:

Третман На Мебел.За седење.Завртка тип-Мобиле Столица.Рачен Пондерирана Топки.Превозот Должина во Инчи : -16, Превозот Ширината, во Инчи : -16, Превозот Висина во Инчи : -20, Тежина(lb) : -19. Без разлика дали ти си седи да се консултираат, да се изврши преглед или само има еден разговор, овој Нерѓосувачки Челик Столче од Клинтон, е безбедна и удобна платформа за да го направите тоа од.Висината е прилагодлив од врти the15" дијаметар седиште и екстра-широка база обезбедува стабилност.На сите заварени нерѓосувачки рамка и круг нога прстен се дизајнирани да обезбедат многу години на трајни и сигурен сервис нудејќи голем надворешен изглед.Цврст и здрав, ова столче има тежина капацитет до 250 кг.Лесни на само 17 кг., значи преземање на столче од соба в соба, или само на другата страна од собата, се е брзо и лесно.Гумени нозе се осигура дека откако чаир се наоѓа, нема да се движат.Висина прилагодува од 19" 26".Чистење на седиштето, што е од нерѓосувачки челик со вдлабнати црна винил insert, е лесно и бара само вода и благ детергент.Клинтон производи се со гордост се направени во САД.

Таа е поголема од информацијата

Производи во категоријата