2020 - Американски Сребрен Орел воТоа е Момче Носител на Доларот Uncirculated Ни Нане

2020 - Американски Сребрен Орел воТоа е Момче Носител на Доларот Uncirculated Ни Нане

Во магацинот
DEN 1247.76
Од стоката:

$1 Правен НАС Тендер. 1 мл на .999 парична Казна Сребро.Доаѓа во Тоа е Момче со Сини Држачот. $1 Правен НАС Тендер. 2020 Американски 1 мл Сребрен Орел во "Тоа е Момче" Носител на Гем Брилијантен Uncirculated 2020 Американски Сребрен Орел Испратени до вас во "Тоа е Момче" Пластични Подарок Држачот.Издаден во 1986 година, Американскиот Сребрен Орел е официјален сребрени шипки монета на сад издадени од Нане.Овие монети тежат целосна троја унца составен од .999 парична казна среброто, што го прави еден од најатрактивните и истакнати парчиња исковани од страна на Соединетите американски Држави.Нејзината "Одење Слобода" дизајн се темели на класична 1916 половина долар дизајн.Ова е само сребрена монета гарантирани од страна на Владата на сад за својата тежат, содржината и чистота.

Таа е поголема од информацијата

Производи во категоријата