Фаќање Картичка, Аудио Видео Фаќање Картичка со Микрофон 4K HDMI Јамка-Надвор, 1080p 60fps Видео Рекордер за Игри на среќа/Live Streaming/Видео Конференција, се Работи за Nintendo Вклу

Фаќање Картичка, Аудио Видео Фаќање Картичка со Микрофон 4K HDMI Јамка-Надвор, 1080p 60fps Видео Рекордер за

Во магацинот
DEN 719.76
Од стоката:

【4 K HDMI Игра Фаќање Картичка】 : Oxlaw игра видео фаќање картичка е дизајниран со high-end смарт чип, стилски и компактен со пристоен Алуминиум Легура школка.Поддржува до 4 [email protected] HDMI влез, plug and play дозволите уредот да работи веднаш со стримувате медиа како OBS.Идеален за во живо стриминг, игри емитува, снимање на видео, конференциски сали, итн. 【HD 1080 P 60fps Сигнал Јамка Од】 : Овој HDMI фаќање картичка за Nintendo Switch има максимална HDMI излез резолуција до 4 [email protected], и потоци [email protected] видео сигнал преку USB 3.0 порт.Тоа излези чиста и јасна одлична inage квалитет без рамка заостануваат.Можете да уживате во снимањето специфични моменти во видео игра авантурите. 【3,5 мм Микрофон и Аудио Влез/Излез Пристаниште】 : Можете да го поврзете аудио видео фотографирање уред со вашата слушалка со 3.5.мм аудио излез порта, исто така можете да се поврзете на видео фотографирање уред со 3.5 мм Микрофон, така што можете да пренесете вашиот глас и снимајте ги вашите гласовни од страна на пристаништа лесно.можете исто така да го користите за да додадете надворешни коментар кога играте игра. 【Широк Компатибилен со Повеќе Системи】 : 4 K PC фаќање картичка е погодна за Windows 7/ 8/ 10, на Mac OS X 10.9 или погоре, Linux и други системи.Компатибилни со PS4, Nintendo Вклучите/3 DS, Xbox Еден, Камера, Webcame, dslr фото, се реално време стриминг на Грч/Youtube/OBS/Potplayer/VLC повеќе лесно со вашата игра.Бидете сигурни дека вашиот производ го Тип C 3.1 за поддршка на HDMI ™ излез, најголемиот број на мобилни телефони и таблет имаат USB C 2.0 кои не поддржуваат HDMI излез. 【Квалитетна услуга и Информации】 : ќе добиете 1x HDMI фаќање картичка, 1x USB 3.0 кабел, и 1xuser прирачник.Ве молиме имајте во предвид дека ПРЕ Студио софтверот треба да се рестартира откако аудио прилагодувања за да се заврши, во спротивно тоа ќе предизвика нема звук излез.И ќе добиете вистински 1080p рекорди со поврзување на USB порт следи по вметнете МИКРОФОН/Излезни Аудио уреди.

Таа е поголема од информацијата

Производи во категоријата