Ноктите Onda Заштита Плус 3, Ноктите Strengthener за тврди и Кршливи Нокти, Спречување на Ноктите Од Пукнатини, Чипс, и Грозен Гребени, 0.5 мл, 2-Пакет

Ноктите Onda Заштита Плус 3, Ноктите Strengthener за тврди и Кршливи Нокти, Спречување на Ноктите Од Пукнатини,

Во магацинот
DEN 294.96
Од стоката:

Тешко, кршливи нокти, не повеќе!Ноктите подложен на чести бои, полирање, manis, и pedis се со поголема веројатност да се оди дебели и кршливи со текот на времето која предизвикува chipping и пукаат.Уживаат во постојана маникир или педикир без да се грижиш за здравјето на вашите нокти.Се применуваат Помине Onda Заштита Плус 3 денес!.Го надополнува природни нокти влага!Ноктите Onda Заштита Плус 3 обезбедува екстра климатизација за нокти, кои се тешко, сува, и кршливи и replenishes природните содржината на влага на ноктите.Се применуваат секојдневно да ја поврати здрави нокти.Добиете безброј комплименти за тоа како убава вашите нокти да изгледаат со ова!.Спречување на ноктите од пилинг!Специјално формулиран со калциум да се спречи ноктите од разделување, chipping, или кршење.Оваа помине градител обезбедува топ-ниво на ефективноста која промовира фирма посилни ноктите кои ќе можат да работат со било време, секој ден.Никогаш не работат надвор од вашиот топ-изберете оди-да помине третман, зајакнување на оштетени нокти во два пакети!Користете го ова за да обезбеди дополнителна сила за вашите нокти и да се поправи тешка помине слабост.Одлична за заштита на вашите нокти, а тие растат надвор!Најдобра вредност за парите.Дефинитивно, мора да се купи!.Направени во САД и наградуваниот!Nail Tek е прогласен како "Најдобра Природни Нокти Третман" од Салон Професионалци!Движење-да бренд за производи кои се третираат, форма, и зајакнување на природни нокти како и разубават раце.Сите производи се 100 % суровост-бесплатно да ја испорача природно подобрување на ноктите резултати!.Идеален за тврд, сув, и кршливи нокти.Промовирање на ноктите раст и флексибилност.Формалдехид-бесплатно, DBP слободни, и Toluene слободни.Направен во САД.Изгледа цврста, мазна и здрава.Расте лесно.Наведнуваат малку кога се притиснати.Сплит & кора лесно.Се слаби и мека.Наведнуваат малку кога се притиснати.Ретко расте минатото прсти.Недостатокот флексибилност и влага.Не виткајте.Пауза многу лесно.Се појави досадна и недостаток сјај.Може да има површински гребени и flaking слободен рабови.Сплит и кора лесно.Се слаби и мека.Наведнуваат малку кога се притиснати.Ретко расте минатото прсти.ЧИСТИ и првично ноктите.Се ТРЕТИРААТ со еден слој на Заштита Плус 3 како основа грб.ПОЛСКИ помине на половина месечината, одржување на производот исклучување на кожата.БОЈА со две палта на вашата омилена нијанса на лак.ЗАШТИТА со еден горниот слој на Заштита Плус 3 или Quicken.

Таа е поголема од информацијата

Производи во категоријата