24 Позиции Бенд Прекинувач, Бран Бенд Селектор, за Домашна Употреба Индустрија Употреба

24 Позиции Бенд Прекинувач, Бран Бенд Селектор, за Домашна Употреба Индустрија Употреба

Во магацинот
DEN 532.56
Од стоката:

Позлатени двојно контакти обезбеди сигурна работа и спречување на лажни сигнали.Прилагодливи бенд прилагодувања за да се намали инвентар спецификации.Се применува за различни оперативни панел mode / вратило избор / зголемување / 100% и други мулти-сегмент избор.Целосно затворен изградба со одлична нафта и отпорност на вода.Висока јачина на механизам дизајн, цврсти и издржливи.Предмет Тип : Бенд Switch Model : NDN-01 JOutput Форма : Бинарни System Angle : 15°Поставување Позиција : 0~23.

Таа е поголема од информацијата

Производи во категоријата