AFI 16 Selfie Прстен Светлина со 3 Боја Режими 79 Продолжи Tripod Стојат Телефон Камера Носителот, 320 Светилки 6500K 10 Светлината Dimmable LED Носи Торба за Фотографија и Шминка во Жив

AFI 16 Selfie Прстен Светлина со 3 Боја Режими 79 Продолжи Tripod Стојат Телефон Камера Носителот, 320 Светилки

Во магацинот
DEN 1679.76
Од стоката:

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе. . 【2021 Нова Надградена Големи Димензии Професионални Прстен Светлина】 16" прстен светлина опремени со 320 компјутери Led диоди (два пати од нормалното) и подобрена осветленост од над 50%, повеќе светли и издржливи, поголеми осветлување област и долги.AFI 2020 најновите прстен светлина обезбедува секогаш можете да добиете совршен постојана светлина за различни околности, ја прават кожата повеќе бела и нежна, подобрување на фацијални карактеристики да се формира сенките и ја нагласува, го направи вашето лице линии повеќе стереоскопски и вашите детали за производот појасни. 【Широко Апликацијата Пополнете Прстен Светлина】Со 3 боја на осветлувањето (бела, топло жолта, и топло бела, боја температура : 3200-6500 K), Совршен за шминка уметници, beauticians, You Tubers, тетоважа уметници, видео блогери, hairstylists/салони, Facebook телевизија, Instagram телевизија, Snapchat, студио осветлување, за снимање на видео клип, темни предели vlogging, обраснат убавина, веѓа кроење, портрет фотографија и стриминг итн, тоа исто така може да се користи како светилка за вашиот читање. 【360° Rotatable Пан Главата Убавината Светлина】Супер светло selfie прстен светлина светлината затемнување опсег од 1%-100% , CRI≥80 која е повеќе професионални репродукција на боите барања, надградена arched абажур може да се намали иритација од светлина и заштита на вашите очи.Постојат ладење дупки на задниот дел на светилка за да се избегне топло.На tripod главата овозможува ротација за 360°, да се претвори во прстен светлина 90° хоризонтална и 180° вертикална, можете да поставите било снимање агол ви се допаѓа да го фати совршен фотографии и видеа. 【Се прошири - 79.На tripod е алуминиумска легура со надградба на квалитетот која е стабилна и издржливи, 10 секунди за да го инсталирате, лесен за употреба, многу погодно.Со 3 боја на осветлувањето (бела, топло жолта, и топло бела, боја температура : 3200-6500 K).Широк затемнување опсег од 1%-100% .Опремени со 320 компјутери Led диоди и подобрена осветленост од над 50%, CRI≥80 која е повеќе професионални репродукција на боите барања, повеќе светли и издржливи, без треперење без око повреда, го прави вашиот детали за производот појасни.Е 16" Прстен Светлина Модерен Избор?.Како Youtube, Tiktok, Facebook и други видео во живо платформи стануваат се повеќе и повеќе популарни, ПРЕДВОДЕНА ѕвони кога светлата се стане најдобар избор за пополнување на светлина во различни сцени.16" ПРЕДВОДЕНА прстен светлина може да ја ослободи посветла и помек светла, обезбедување на стручен и убава осветлување за вашата шминка, во живо, и во реално време, стриминг, студио и отворено фотографија, и да ги заштитат очите.Тоа е првиот избор за различни модата и интернет познати личности.Тоа, исто така, може да биде работел како кат светилка покрај вашиот кревет за читање или во дневната соба за ноќно осветлување.Тоа, исто така, совршен за вашата Јога или фитнес, овој прстен светлина, може да се работи како маса светилка за вашата шминка или други онлајн учење што треба да заврши на масата.Кој треба Прстен Светлина?.Совршен за шминка уметници, beauticians, You Tubers, тетоважа уметници, видео блогери, hairstylists/салони, Facebook телевизија, Instagram телевизија, Snapchat, студио осветлување, за снимање на видео клип, темни предели vlogging, обраснат убавина, веѓа кроење, портрет фотографија и стриминг итн, и светилка за секојдневниот живот.

Таа е поголема од информацијата

Производи во категоријата