Aramox OBD2 Продолжување Кабел од 1 до 3 OBD2 Продолжување Кабел Splitter 1.57 ft 16Pin Приклучок за Кабелот за напојување со Switch Автомобил Дијагностичка Алатка

Aramox OBD2 Продолжување Кабел од 1 до 3 OBD2 Продолжување Кабел Splitter 1.57 ft 16Pin Приклучок за Кабелот

Во магацинот
DEN 1317.60
Од стоката:

Fitment : 16‑пински конектор, може да се користи во повеќето OBD2 компатибилни уреди, широк спектар на апликации.Високо-квалитетни Материјали : На OBD2 дијагностички адаптер користи високо-квалитетна ABS материјал, кој е отпорно на гребење и абразија-отпорни, флексибилни, трајни, анти-стареење, и има долг животен век.Стабилни Перформанси : 16 месинг жици се користи во внатрешноста, со подобра спроводливост и сигурна употреба.Производство, во согласност со стандардни спецификации и строго ги следат фабрика за контрола на квалитетот.Професионален Дизајн : Секој кабел има посебен прекинувач, која може да се користи за да се отсече моќ.На 1.57 ft OBD продолжување кабел им овозможува на еден автомобил да се кандидира 3 дијагностика, кој е многу ефикасен.Лесен За Инсталација : Едноставен за користење, plug and play, едноставен и лесен.Мали димензии, мала тежина, и лесно да се носат и продавница.Спецификација : Предмет Тип : OBD2 Продолжување Кабел Материјал : ABS Кабел Должина : Околу. 48cm/1.57 ft Карактеристики : 16pin поврзани продолжување кабел со апликацијата префрлување, се префрлат може да се користи за да се отсечени напојување.Како да го Користите : Plug and play Пакет Листа : 1 x OBD2 Продолжување Кабел answer : ___________________________ Note : Кога три уреди работат во исто време, само еден уред може да чита податоци од возилото.

Таа е поголема од информацијата

Item Type:
OBD2 Extension Cable
Material:
ABS
Cable Length:
Approx. 48cm/1.57ft
Features:
16pin connected extension cable with switch, the switch can be used to cut off power.
How to Use:
Plug and play
Package List:
1 x OBD2 Extension Cable  :
Note:
When three devices work at the same time, only one device can read data from the vehicle. :

Производи во категоријата