Јазик Scraper, Намалување на Лошиот Здив, Новак Здив во Секунди, BPA Free, од не ' Рѓосувачки Челик Јазик Гребење (А)

Јазик Scraper, Намалување на Лошиот Здив, Новак Здив во Секунди, BPA Free, од не ' Рѓосувачки Челик Јазик

Во магацинот
DEN 95.52
Од стоката:

Лош Здив : соодветен јазик scraper е најдобар начин за лекување на лош здив.Да ги користите овие високо квалитетни нерѓосувачки челик јазик гребење да се чисти вашиот јазик во неколку секунди.Вашиот нов јазик scraper не само што чисти вашата уста.Овие јазик гребење ќе анксиозност, ниско самопочитување, и "контрола" на вниманието на другите.Ќе треба најдобрите нерѓосувачки челик јазик scraper за максимална јазик стружење чистење-па не гледам подалеку!.Лесен За Употреба И Чистење : Зошто губите пари на пластични јазик гребење дека може да се скрши?Купи нерѓосувачки челик јазик scraper сега и нека вашата доверба оди понатаму, знаејќи дека вашиот широк-раководител јазик scraper почисто ќе трае.Не се фатени од страна на кршливи и премногу мали јазик scraper пластика.Што не е во употреба?Што го заслужуваат најдоброто.Ова е причината зошто вашиот нов нерѓосувачки челик јазик scraper треба да имаат силна и целосна главата покривање на целиот ваш јазик.Анти- ' Рѓа : Тоа е толку лесно да се scrape јазик со јазик scraper почиста, така што секој не го користи јазикот scraper почиста е навистина луди!Секој јазик scraper има кривата која одговара на вашиот јазик.Овие јазик гребење се трајни.Покрај тоа, вашиот јазик scraper ќе биде лесно да се чисти , ќе не ' рѓа, и не ќе се скрши како и другите.Подобро Од Пластични : овие јазик гребење користат непречено нерѓосувачки челик метал за исклучително висока јачина.Секој возрасен ултра-широк јазик почиста ви овозможува да се зголеми чистење способност на метал јазик scraper.За разлика од евтини пластични јазик scraper алатки, овие нерѓосувачки челик јазик гребење ќе ви даде најчистите јазик (и на freshest здив) време и време повторно.Употреба нов јазик scraper брзо и лесно секој ден.По-продажбата на Услугата : Доколку имате било какви прашања во врска со нашите производи, ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате преку е-маил, јас ќе ви даде точен одговор во рок од 24 часа.Материјал : висок квалитет 304# нерѓосувачки steel Color : silverfeature : 1. Користиме високо квалитетни 304# нерѓосувачки челик, безбедни и стабилни.2. Лесно да се чисти и лесно да се одржи, ќе не боли вашиот јазик.3. Се намали , намали мирис, и да ја задржите устата чисти.4. Висока температура отпор, не е лесно да ' рѓа.како да го користите : 1. Пред употреба, се стави во тенџере со пареа или во врела вода за околу 1 минута и избришете ја clean2. Стави на влажни јазик scraper на јазикот како што е прикажано на сликата, и scrape тоа 5-8 пати од внатре кон надвор.Чистење на scraper пред да го користите again3. Повторете ја неколку пати, гаргара со water4. Чистење на јазикот scraper со чиста вода, избришете ја чисти и чувајте го сув.Пакет Included2x јазик scraper.

Таа е поголема од информацијата

Производи во категоријата