POWERLIX Коленото Компресија на Ракав - Најдобри Коленото се Подготвуваат за Колено Болка за Мажи & Жени – Коленото Поддршка за Трчање, Кошарка, Кревање, Салата, Тренинг

POWERLIX Коленото Компресија на Ракав - Најдобри Коленото се Подготвуваат за Колено Болка за Мажи & Жени –

Во магацинот
DEN 479.76
Од стоката:

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот.Феноменална Заштита : Power Lix коленото заграда се однесува стабилен притисок низ вашиот коленото заеднички.Тој нуди оптимална мускулите поддршка помеѓу вежбање и за време на неформални секојдневни активности.Со нашите ракав, ќе бидете во можност да се справи со каква било активност живот фрла вашиот начин, со истовремено обезбедување сте еден чекор напред во превенција на повреди!Ве молиме погледнете на нашиот големината на табелата и да се измери вашиот обемот врз основа на нашите инструкции!.Притисни Себе на Граница!Нашите коленото поддршка е совршен за секоја активност која вклучува голема количина на стресот врз зглобовите, како безбол, кошарка, фудбал голф, фитнес, пешачење, трчање, тенис, одбојка и повеќе!Ќе бидете во можност да уживаат во исклучителни коленото поддршка, додека сеуште одржување на вашиот врв перформанси и целосен опсег на нога движење!.Премиум Квалитет : Нашата коленото ракави е изработена за да се обезбеди супериорна поддршка и утеха, без да се загрозат вашиот мобилност.Тесни и дише компресија ткаенина одржува заедничка стабилност без оглед на активност, додека избегнување на чешање заеднички да neoprene поддржува.Тоа е брз во апсорбирање на пот, и го задржува вашата нога сува и мирис слободни, ви даваат часа на непрекината употреба!.Неверојатен Дизајн т ролна, слајд или се лизга надолу. ✔ Со високи перформанси ткаенина чува една оптимална заедничка температура. ✔ Дизајниран да ги поддржува сите атлетски спортови вклучувајќи работи, кошарка, фудбал, фудбал, голф, велосипедизам, тенис, пешачење, одбојка, скијање и многу повеќе.Го изберат правото големина!.Да се најде вашата точна големина, едноставно да се измери вашиот коленото обемот, 5 Инчи над вашата забиваат во колената.Имајте во предвид дека нашата големини врз основа на просечната компресија притисок, но секој ракав може да се прошири до 60% повеќе од оригиналната дијаметар наведени.Пакетот вклучува една Коленото Заграда.За Power Lix.Power Lix дизајнира и произведува голем број на перформанси парчиња облека за активните луѓе од секој агол на светот.Нашите производи имаат за цел да одговори на потребите на нашите клиенти во нивната професионална и на активниот живот, акција подобрување на квалитетот на нивниот начин на живот без забавување на нив надолу за момент.

Таа е поголема од информацијата

Производи во категоријата