TIHOOD 3PCS Алуминиум Топлина Мијалник РБС Дисипација за слободен Фаза Цврста Состојба Реле 10A-40A Црна

TIHOOD 3PCS Алуминиум Топлина Мијалник РБС Дисипација за слободен Фаза Цврста Состојба Реле 10A-40A Црна

Во магацинот
DEN 263.76
Од стоката:

Име на производ : Алуминиумско Топлина Мијалник; Материјал : Алуминиум; Одговара за : Цврста Состојба Реле 10 A-40 A.Монтажа Навој Дупка Со Дијаметар Од (Прибл.) : 3.6 mm / 0.14";Навој Дупка Растојание : 48mm / 1.9".База Монтажа Дупка Големина : 7 x 5mm / 0.3" x 0.2"(L*W);Големина на Покривот(Прибл.) : 60 x 50mm(L*W).Големина Нога (Прибл.) : 80 x 50mm(L*W);Боја : Black.Net Тежина : 100g;Пакет Содржина : 3 x Алуминиум Топлина Тоне. 1.Направени од издржлив алуминиумски материјал, mountable heatsink дизајн, компактни димензии, лесно да се инсталира. 2.Топлина Мијалник е специјално дизајниран за слободен фаза РБС цврста состојба реле, кој тековните помалку од 15 A. 3.Топлина Мијалник САМО, Цврста Состојба Реле НЕ се ВКЛУЧЕНИ овде.Спецификација : . *Име На Производ : Алуминиумско Топлина Мијалник. *Пакет Содржина : 3 x Алуминиум Топлина Мијалник. *Одговара за : слободен Фаза РБС. *Материјал : Алуминиум. *Главната Боја : Црна. *Вкупна Големина (Прибл.) : 8 x 5 x 5cm / 3.1-инчен x 2-инчен x 2 инчи (L*W*H). *Монтажа Дупка Со Дијаметар Од (Прибл.) : 3мм / 0.12-инчен. *Навој Дупка Растојание : 48mm / 1.88-инчен. *База за Монтажа Дупка со Дијаметар : 7 x 5mm / 0.3-инчен x 0.2-инчен (L*W). *Големина На Покривот (Прибл.) : 60 x 50mm / 2.36-инчен x 1.97-инчен (L*W). *Големина Нога (Прибл.) : 80 х 50мм / 3.15-инчен x 1.97-инчен (L*W).

Таа е поголема од информацијата

Производи во категоријата