TMP1105 LMK50UU Плоштадот Страната Линеарна Имајќи 50x80x100mm LMK 50UU LMK 50MM Серија за Вратило Водич Железнички Род CNC Делови LMK50 UU (2 Парчиња) Прецизност Линеарни Лагери

TMP1105 LMK50UU Плоштадот Страната Линеарна Имајќи 50x80x100mm LMK 50UU LMK 50MM Серија за Вратило Водич Железнички

Во магацинот
DEN 2347.20
Од стоката:

Модел : LMK50 UU; Број на Топката Редови : 6. Внатрешен дијаметар : 50 mm; надворешен дијаметар : 80 мм; Должина : 100 mm.Динамичен Cr : 390 kgf; Статички Кор : 810 kgf; Количина : 1 Lot = 2 КОМПЈУТЕРИ.Материјал : 52100 Хром Челик; Премази : Antirust масло; Структура : Линеарна Имајќи.Вртежен момент Капацитет : 50*80*100 мм; Површина Грубост : Ra 0.05. Структура и Функции Линеарна Черупка модел LM е линеарно движење систем кој се користи во комбинација со цилиндрична LM вратило да се изврши бесконечна директно движење.Топки во натоварени на подрачјето на нут се во точка контакт со LM вратило.Ова им овозможува директно движење со минимално триење отпорноста и постигнува многу точни и непречено движење и покрај мала дозволено оптоварување.Application The орев користи високо-јаглерод хром имајќи челик и надворешното и внатрешното површини се земјата по се термички обработени.Линеарна Черупка се користи во широк спектар на апликации, како слајд единици на прецизност опрема, вклучувајќи и ОП опрема и периферни уреди, мерни инструменти, автоматски рекордери и дигитална 3 D мерни инструменти, индустриски машини, вклучувајќи мулти-вретено машина за дупчење, удирање притиснете, алатка мелница, автоматски гас апарат за сечење, печатење машина, картичка за селектор и храна пакет-инг машина.Interchangeability Since на dimensional tolerances на Линеарни Буш компоненти се стандардизирани, тие се променливи.На LM окно е машински преку цилиндрични мелење, кои лесно може да се изврши и таа им овозможува на многу точни фитинг дозвола да се постигне.Многу Точни Retainer Plate Since на retainer, која води од три до осум реда на топки, е integrally лиен, тоа е способен за прецизно водење на топки во патуваат насока и постигнување на стабилна трчање точност.Мал дијаметар видови употреба integrally пластични прскалки направен од синтетичка смола.Тоа ја намалува бучавата генерирана за време на работата и овозможува за врвен подмачкување.Широк Спектар на Types A широк спектар на видови се достапни, како на пример, стандарден тип, царинење-прилагодлив тип, отворен тип, долго тип и flanged линеарна черупка,овозможувајќи му на корисникот за да го одберете некој тип кој ги исполнува намената.

Таа е поголема од информацијата

Производи во категоријата