AmScope СМ-2TZ-9M Дигитален Професионален Trinocular Стерео Зум Микроскоп, WH10x Eyepieces, 3.5 X-90X Зголемување, За 0,7 X-4.5 X Зум Цел, Горниот и Долниот дел од Халоген Осветлување, Столб Ст?

AmScope СМ-2TZ-9M Дигитален Професионален Trinocular Стерео Зум Микроскоп, WH10x Eyepieces, 3.5 X-90X Зголемување,

Во магацинот
DEN 18863.76
Од стоката:

Камерата има 40x зголемување и 0.9 fps во 3488x2616 Computer connection USB 2.На 9 MP камерата има CMOS сензор боја, намалување леќа, фотографирање и уредување на софтвер и USB 2.Микроскопа се широко се користи во образованието, лабораторија за истражување, биологија, металургија, инженеринг, хемија, производство, и во медицински, форензичката наука, и ветеринарни дејности.На Barlow леќа со зголемување на помалку од 1.На WH10x20mm супер-widefield високо-eyepoint eyepieces се комбинираат со 0.0 излез за снимање или прикажување на слики на компјутер или проектор.Високо-eyepoint eyepieces се олесни гледањето на корисници кои носат очила, и диоптриски прилагодување accommodates индивидуални око-сила разлики.Видови ги вклучуваат соединение, стерео или digital.4" Aptina Посебни CMOS (боја) Magnification40x Reduction lens0.5 x зум цел, две Barlow леќи, и столб стојат.0 зголемува зголемување и ја намалува работната далечина.Микроскоп има големи (episcopic) осветлување дека ја рефлектира светлината исто исклучување на примероци за зголемена видливост на нетранспарентно примероци, и пониски (diascopic) осветлување што пренесува светлината нагоре низ примерок за зголемена видливост на проѕирни и транспарентни објекти.5 x Eyepieces (DIN, 30мм) WH10x20mm високо-eyepoint Trinocular port C-Планината или 23mm Field на view2-1/2"Оптички работи distance Up до 8"Микроскоп stand Pillar stand Head movement X-axis Illumination type Episcopic (рефлектира) и diascopic (пренесуваат)Светло source Halogen, 15 WPower110 V-120 VCamera Specifications Resolution9 MP (3488 x 2616 ефективни пиксели)Слика type Still слика и видео дисплеј и capture Camera type Brightfield Camera sensor1/2.Микроскоп Specifications Head Trinocular Magnification range3.Софтвер поддржува JPG, TIF, GIF, ПСД, WMF, и BMP формати на датотеки и е компатибилен со Windows XP, Vista, 7, и 8; Mac OS X; и Linux.5 x зум цел обезбедува континуирана зум зголемување и подолго фокусна должина за инспекција на големи примероци, а 0.Микроскоп има севкупна зголемување на опсегот на 3.0 намалува зголемување и ја зголемува работната далечина, додека Barlow леќа со зголемување поголемо од 1.На trinocular гледање главата има interpupillary опсег од 55 до 75мм, 45 степени склоност да се намали очите и вратот вирус, и 360-степен ротација за да се овозможи размена.Компанијата, основана во 1996 година, е со седиште во Ирвин, КАЛИФОРНИЈА.0 (назад компатибилен за Компјутери само)Датотеката formats JPG, TIF, GIF, ПСД, WMF, BMPSoftware package Image снимање и уредување за Windows XP, Vista, 7, и 8; Mac OS X; и Linux Camera возачот compatibility Windows XP, Vista, 7, и 8; Mac OS X; и Linux Microscopes се инструменти што се користат за подобрување на резолуцијата на некој објект или слика.На замрзнатото фаза плоча дозволува светлината да помине низ од подолу со транспарентни примероци, а реверзибилна црно и бело фаза плоча дава контраст со светло и темно обоени примероци, и фаза клипови се обезбеди примерок за време на гледање.Тие, исто така може да се користат LED, флуоресцентни и огледало извори на светлина за да помогне во контрола на гледање способности.Микроскопа може да има monocular (еден), бинокуларна (две), или trinocular (три) eyepieces, со различни зголемување способности.0 cable Software CDEye чувари, еден pair Frosted фаза plate Reversible фаза plate Stage клипови, еден pair Spare халоген bulb Dust cover Instructions.Столб-стил стојат има билатерални крупни се фокусира за да се олесни употреба на левата и десната рака на корисниците.5 x зум objective0.Дигитални микроскопа се користи за да се прикаже сликата на мониторот, отколку гледајќи низ објектив.На Am Scope СМ-2 TZ-9 M дигитален професионален trinocular стерео зум микроскоп има пар на 10x супер-widefield високо-eyepoint eyepieces, 0,7 x-4.Камерата има USB 2.На 15 W халоген извор на светлина обезбедува светлина во концентриран пат.Камерата може да се монтира во C-Планината или било 23mm око цевка.Соединение микроскопа употреба на соединение оптички систем со цел објективот и окуларот.Trinocular гледање главата со пар на 10x супер-widefield eyepieces, прилагодлив interpupillary далечина, фиксна 45-степенот на вертикална склоност да се намали очите и вратот вирус, и 360-степен ротација способност да се овозможи размена.Интеракцијата помеѓу поле на гледање (FOV), нумерички отвор (NA), и да работи на далечина (МД) одредува резолуција.

Таа е поголема од информацијата

Производи во категоријата