RIIEYOCA 5Pcs Круг Рокер Прекинувач, Рокер Switch 3 Pin 2 Позиција Зелена LED Светло Осветлени Рокер Toggle вклучување-Исклучување 6A/250V AC(Зелен)

RIIEYOCA 5Pcs Круг Рокер Прекинувач, Рокер Switch 3 Pin 2 Позиција Зелена LED Светло Осветлени Рокер Toggle

Во магацинот
DEN 191.76
Од стоката:

【Безбедност за Заштита на】Круг рокер префрлете се усвојува бакар-сребрена контакт точки, добра спроводливост, високо-квалитетни пламен-retardant школка, висока безбедност, и придружба за вас. 【Таписерии Изработка】Овој здрав круг рокер прекинувачот е роден за анти-корозија, анти-киселина и високо отпорни со сребрена/бакар терминали, Префрлување пати до 10000+животен век. 【Лесно да се Инсталира】Круг на-исклучување е лесно да се инсталира, директна инсталација, и без дополнителна работа е потребно, snap-in дизајн, лесно да го инсталирате во разни електрична опрема, за 23mm X26mm кроена големина може да биде инсталиран. 【НА OFF 2 Позиција Switch】 Тоа е 3 Pin 2 Позиција Со LED светло, SPST : /ИСКЛУЧУВАЊЕ круг рокер прекинувач, флуоресцентни светилки ќе бидат осветлени кога прекинувачот е вклучен. 【Делокруг на Примена】Широко се користи во апарати за домаќинство, индустриски наука, DIY switch замена, кое AC 6 A/250 V, 10 A/125 V, и друга електронска опрема употреба.Круг Рокер Вклучите Оваа опција е лесно да се работи и има широк спектар на апликации, Тоа може да биде лесно да се применуваат без разлика дали тоа е дом на апаратот исклучете замена или возило модификација.Спецификации : Оценка : 6 A 250 V AC,10 A 125 V AC Игли : 3 Pin Контакт точка:сребрена/бакар терминали Материјал : Пластични & Метал Switch:2 Position ON/OFF(Со LED осветлување) Боја : Зелена Пакет Вклучуваат 5pcs × 6 A/250 V AC 3 Pin 2 Позиција за вклучување/ИСКЛУЧУВАЊЕ НА Прекинувачи.

Таа е поголема од информацијата

Производи во категоријата