Hwangsil Бебе Бања Пешкир 3p Наместете ја Мини, Редовни, Големи Димензии Потврдена Безбедноста на Децата Убави Дизајни без Иритација на Кожата на Бебето се мијат Бебе wash

Hwangsil Бебе Бања Пешкир 3p Наместете ја Мини, Редовни, Големи Димензии Потврдена Безбедноста на Децата Убави

Во магацинот
DEN 646.08
Од стоката:

К-култура дизајн.Мека За Нега На Кожата.Безболно Exfoliating.Природни влакна од стебла.За секој тип кожа.Hwangsil бебе бања пешкир е направен со viscose rayon и бамбус.Ова е врз основа на кралската бања метод на традиционалните корејски династија.Бамбус страна се состои од целулоза rayon 70% и чист памук 30%.Кога ќе го користат секој ден, тоа е добро да се користат од страна на бамбус со тело измијте производи.Ако сакате да разлиствам, можете да го користите висцерална rayon страна.Облак во облик на предиво нежно exfoliates.Hwangsil бебе бања пешкир е навистина добро за оние кои не биле во можност да разлиствам поради нивната слаба кожа, вклучувајќи ги доенчињата, децата и жените. -Направени во Кореја со рака Дизајн, ткаенина, и целиот производствени процеси се рачно изработени и во Кореја која ги прави завршувањето допира прецизен и силен. -Корејски традиционален Дизајн, Тоа е произведена со разни слатки дизајни и обезбедува пријатен бања време.

Таа е поголема од информацијата

Производи во категоријата