POC Kortal Велосипедизам Шлем

POC Kortal Велосипедизам Шлем

Во магацинот
DEN 4797.60
Од стоката:

На Kortal е сертифициран за употреба со e-велосипеди и карактеристики продолжен зони околу храмовите и на задниот дел од главата за екстра заштита на патеката и enduro.Патентирана отцепување стакло го подобрува вратот заштита и го намалува шансите за повреда од страна на кршење далеку од шлемот на влијание.На 360-степен на вредноста систем го прави брзо и лесно да се најде удобно, безбедно одговара.На unibody школка со високи перформанси EPS лагер обезбедува несреќа заштита и е дизајниран за непрекинато вентилација, дури и додека се спарени со очила.Се вклопува беспрекорно со POC Сега очила (се продава одделно), кои се продавница уредно под стакло кога вие не сте облечен во нив.

Таа е поголема од информацијата

Производи во категоријата