Дизни Бебе Девојки Мини Маус 2 Парче Целокупниот Сет - Руно Romper Долг Ракав Т-Маица Сет (Новороденче/Доенче)

Дизни Бебе Девојки Мини Маус 2 Парче Целокупниот Сет - Руно Romper Долг Ракав Т-Маица Сет (Новороденче/Доенче)

Во магацинот
DEN 430.80
Од стоката:

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот.Увезени.Предвремени затворање.Машина За Миење.Долг Ракав, T-Shirt : 100% Мека Поврзана Памук, Romper : 55% Памук, 45% Полиестер.Официјално Лиценцирани Дизни Мини Маус Печатени Т-Маица и Romper : Секое бебе essentials сет вклучува мека атмосфера jogger romper, појавување sweatshirt дека може да биде удобно да се носи како пижами или loungewear; Симпатична Мини Маус графички отпечатоци, украсите на симпатична сет.Pullover Sweatshirt : Долг ракав Т-маица е украсена со големи, симпатична Дизни Мини Маус отпечатоци; Задржи вашето новороденче, деца и топло, додека таа се пушта надвор во текот на есен или зима.Појавување на Руно Вкупно : Предвремени Затворање за лесно и исклучување; Промена на вашето бебе девојка пелена со отворање на погодно прилепува на onesie без проблеми.Совршен Подарок : Ова bibbed облека го прави идеален првиот подарок за нова мајка и нејзиното новородено на Божиќ или на родова открие партија или бебе туш; Се за својата внука, ќерка ми, внука, или малку сестра на нејзиниот прв роденден.

Таа е поголема од информацијата

Производи во категоријата