Forney 53435 Економија Мажите Заварување Ракавици, X-Large, Бела

Forney 53435 Економија Мажите Заварување Ракавици, X-Large, Бела

Во магацинот
DEN 247.92
Од стоката:

Сплит Кожа.Увезени.Памук fleeced наредени за влага апсорпција.Крило стил палецот ја зголемува еластичноста и ја намалува заморот.Welted прсти се заштити против горење.Бела.Нормално да се тешки лемење.Температурата спектар на 160°F/70°C до 930°F/500°C. Лесно да се користи.Брзо загревање.Лесен пиштол за железо.Издржлива пластика за носење.Опис на производот На Forney 53435 екстра-голема економија на мажите заварување ракавици се памук fleeced наредени за влага апсорпција.Welted прсти се заштити против горење.Крило стил палецот ја зголемува еластичноста и ја намалува заморот.Forney Индустрии е еден од Америка е најдолгата оперативни семејство во сопственост на метални работи производ компании.Основана во 1932 година, Forney нуди повеќе од 5,000 производи за хардвер, автомобилската, фарма и сточарство и не-it-yourself пазари.Ако имаш метални работи прашања, ние го добивме одговори.Ние сме посветени на вашиот успех, без оглед на локацијата, големината или потреби. 1-пар на екстра-голема економија на мажите заварување ракавици.Доказ за купување потребно.занемарување, небрежност или несреќа, или што се користи во било кој начин спротивно на целта што се наменети.Од Производителот На Forney 53435 екстра-голема економија на мажите заварување ракавици се памук fleeced наредени за влага апсорпција.Welted прсти се заштити против горење.Крило стил палецот ја зголемува еластичноста и ја намалува заморот.Forney Индустрии е еден од Америка е најдолгата оперативни семејство во сопственост на метални работи производ компании.Основана во 1932 година, Forney нуди повеќе од 5,000 производи за хардвер, автомобилската, фарма и сточарство и не-it-yourself пазари.Ако имаш метални работи прашања, ние го добивме одговори.Ние сме посветени на вашиот успех, без оглед на локацијата, големината или потреби. 1-пар на екстра-голема економија на мажите заварување ракавици.Барања за гаранција мора да се изврши во рок од 90 дена од датумот на купување.Доказ за купување потребно.Оваа гаранција не покрива било кој производ кој е предмет на злоупотреба, занемарување, небрежност или несреќа, или што се користи во било кој начин спротивно на целта што се наменети.Нормално да се тешки soldering Temperature спектар на 160°F/70°C до 930°F/500°CEasy да use Fast heating Lightweight пиштол iron Durable пластика за носење.Тоа е речиси 90 години од Forney Индустрии е формирана со James D. Forney започна со продажба на својот изум на "Forney Инстант Топлина Лемење Железо" од врата-до-врата низ срцето.Со оригиналност и решителност, JD напредни својот бизнис.Тоа не презема долго за земјоделците и ranchers да сфатат колку е корисно неговите пронајдоци беа.На крајот на Руралните Електрични Асоцијација добиената дозвола за трговци да се искачи нови столбови за да се поврземе заварувачи за демонстрации.Со зголемената изложеност на JD производи, својот бизнис почна да се прошири.Наскоро тој ќе се прошири производ различни со полначи информации за батеријата, заварување материјали и more.By 1943, Forney Индустрии имал повеќе од 1,400 производи од 150 надворешни добавувачи.Денес, Forney нуди илјадници металугрија производи во четири категории : заварување, абразиви, лична заштитна опрема и продавница tools.JD Forney е внук, Стив Андерсон, сега е Претседател и извршен ДИРЕКТОР на Forney Индустрии, и е посветен на своите клиенти успех; наследство на неговиот дедо почна сите оние години.Еден ден JD е голема внук, Dane Андерсон, ќе доведе компанијата и истиот наследство ќе се работи на четири генерации силна.Има многу промени во 87 години, но на основа на Forney Индустрии и понатаму останува иста.По сите, Заварување во Америка не е само слоган, тоа е столб на оваа компанија.

Таа е поголема од информацијата

Производи во категоријата