12V 5Pin EP27 LED Flasher Реле, EP27 Електронски LED Flasher Реле Фикс за LED Пак Сигнал Светилки Нормално Светла

12V 5Pin EP27 LED Flasher Реле, EP27 Електронски LED Flasher Реле Фикс за LED Пак Сигнал Светилки Нормално

Во магацинот
DEN 222.96
Од стоката:

[Водоотпорен на прашина-доказ] : Водоотпорен на прашина-доказ, кој обезбедува долг животен век. [Реши сигнал прашања] : Ова ДОВЕДЕ flasher relay се користи за да се реши се претвори сигнал поврзани со прашања како што се брзиот флеш, без блиц или сијалица-out предупредување на табла. [Работна сила] : Ова flasher реле може да функционира нормално, под 0.1-150 W моќ. [Plug and play] : Мала и едноставна структура, plug and play, лесен за употреба. [Примена] : Погоден за LED пак сигнал светла или нормален светла.Опис : Ова EP27 LED flasher реле е да им помогне да се реши пак сигнал поврзани со прашања како што се брзиот флеш, без блиц или сијалица-out предупредување на табла.Тоа може да функционира нормално, под 0.1-150 W моќ.Водоотпорен на прашина-доказ, издржливи и сигурни за користење.Мала и едноставна структура, plug and play.Спецификација : Модел : EP27 Контакт Тип : Нормално отворен Оценет Напон : 12 V Моќност : 0.1 W-150 W Флеш Фреквенција : 85 пати на мин Објект Големина : 3×3×5cm / 1.2×1.2×2.0 во Тежина : Околу. 33g Пакет Листа : 1 × Флеш Реле.

Таа е поголема од информацијата

Производи во категоријата