VGEBY1 Безжична Риба Пронаоѓач, Преносни Sonar Сензор Риба Пронаоѓач Висока Дефиниција Риболов Намамат Ехо Sounder со LCD Дисплеј

VGEBY1 Безжична Риба Пронаоѓач, Преносни Sonar Сензор Риба Пронаоѓач Висока Дефиниција Риболов Намамат Ехо

Во магацинот
DEN 763.20
Од стоката:

ЧУВСТВИТЕЛЕН : Чувствителни sonar сензор трансдуцерот ќе го фати акција на fishesand прикажи информации за преносни рибите во него.Со LCD дисплеј, ќе се покаже дистанца од 0.6-36m риба училиште држава.ПОТВРДЕТЕ LACATION; Можете да ги користите за да пратите риболов место, за да потврди локација и длабочина на риби пред риболов.ЛЕСНО ДА се НОСАТ : Преносни Риба Пронаоѓач : Можете лесно да ги ставите рибите во него во вашиот џеб или висат околу вашиот врат.Тоа е лесно да се носат и удобен за употреба.ОТКРИВАЊЕ на ВОДАТА, ДЛАБОЧИНА : На рачни fishfinder може да открие и да се прикаже водата, длабочина и дното контура.Можете слободно да изберете вода длабочина мерна единица или во метри или во нозете.ШИРОКА ПРИМЕНА : Оваа длабочина детектор ќе биде многу корисно кога сте на риболов, мраз риболов, морски риболов и други методи на риболов.Ова риболов длабочина sounder ќе го води секој со најновите методи на риболов. 1.ЧУВСТВИТЕЛЕН : Чувствителни sonar сензор трансдуцерот ќе го фати акција на fishesand прикажи информации за преносни рибите во него.Со LCD дисплеј, ќе се покаже дистанца од 0.6-36m риба училиште држава. 2.ПОТВРДЕТЕ LACATION; Можете да ги користите за да пратите риболов место, за да потврди локација и длабочина на риби пред риболов. 3.ЛЕСНО ДА се НОСАТ : Преносни Риба Пронаоѓач : Можете лесно да ги ставите рибите во него во вашиот џеб или висат околу вашиот врат.Тоа е лесно да се носат и удобен за употреба. 4.ОТКРИВАЊЕ на ВОДАТА, ДЛАБОЧИНА : На рачни fishfinder може да открие и да се прикаже водата, длабочина и дното контура.Можете слободно да изберете вода длабочина мерна единица или во метри или во нозете. 5.ШИРОКА ПРИМЕНА : Оваа длабочина детектор ќе биде многу корисно кога сте на риболов, мраз риболов, морски риболов и други методи на риболов.Ова риболов длабочина sounder ќе го води секој со најновите методи на риболов.Карактеристики : Материјал : АБС Боја : Како на сликата прикажани Големина : Прибл. 12x7x3cm/4.7x2.8x1.2in мерни Единици : метри / нозе Екран : Сива dot matrix LCD 128 * 128 Назад осветлување : бела LED назад светлина 2.76 инчен дијаметар трансдуцерот сензор Спектар на длабочина : 2-120 нозе / 0.6-36 m Безжична оперативен опсег : 260ft / 80 m Сензор зрак агол : 90 степени Покажува природа или околностите на дно (односно, Трева, Камен и Песок) Оперативни температура : -10 ° C ~ 80 ° C (14 ° F до 176 ° F) Батерија : li-on батерија Употреба : 1. Повлечете го сензор и се плови на вода (место на сензорот и плови во рака, и се повлече, под рака); 2. Поврзете на страната скенирање адаптер до трупот на бродот користење на монтажа јазичиња; 3. Поврзете на сензорот за рачка, намалување на сензор за вода.Пакување Листа : 1x Fishfinder 1x Wireless сензор 1x Removable сензор кружи топката со гума plug 1x Вратот рака Ix Настава.

Таа е поголема од информацијата

Производи во категоријата