DYNWAVE Животинско Пингвин Felting Комплет со Основните Алатки за Почетници DIY Занаети - Жирафа

DYNWAVE Животинско Пингвин Felting Комплет со Основните Алатки за Почетници DIY Занаети - Жирафа

Во магацинот
DEN 215.76
Од стоката:

Совршен за дома, соба декорација или како роденденски подарок за вашите пријатели, деца.Забелешка : Овој производ само е рачно производство материјал пакет, не се вклучуваат готовиот производ.Тоа содржи felting игли, волнени блузи, пена мат, вежби, пластични око и други accecssories.felting е добар начин да се зголеми односи помеѓу децата и родителите, или ублажување на стресот од работа и студирање.Felting Дополнителен Комплет вклучува основни алатки.Рачно изработени прекрасна пингвин felting.Опис : - Felting Дополнителен Комплет вклучува основни алатки.Рачно изработени прекрасна пингвин felting. - Совршени за дома, соба декорација или како роденденски подарок за вашите пријатели, деца. - Содржи felting игли, волнени блузи, пена мат, вежби, пластични око и други accecssories. - felting е добар начин да се зголеми односи помеѓу децата и родителите, или ублажување на стресот од работа и студирање. - Имајте на ум : Овој производ само е рачно производство материјал пакет, не се вклучуваат готовиот производ.Спецификација : - Материјал : Волна - Готовиот Производ(L x W) : Прибл. 6 х 4.5 cm / 2.36 x 1.33 инчен - Дебелина : Прибл. 5cm / 1.97 инчен - Пена Мат Големина : Прибл. 11.5 x 8.5 x 3 cm / 4.52 x 3.34 х 1.18 inch Package Вклучува : 1 Постави Животното Felting Kit Note : дозволете малку големина грешка поради прирачник за мерење.Ве молиме да се потсети дека поради светлосни ефекти и набљудувачите brightness/contrast settings итн, објектите боја може да биде малку поинаков од слики.Ве молиме да се разбере.

Таа е поголема од информацијата

Производи во категоријата