MightySkins Кожата Компатибилен со Samsung Chromebook Само 11,6 Екран XE303C12 Лаптоп заврши Налепница Кожи Мачка

MightySkins Кожата Компатибилен со Samsung Chromebook Само 11,6 Екран XE303C12 Лаптоп заврши Налепница Кожи

Во магацинот
DEN 259.68
Од стоката:

Ова НЕ е ТЕШКО СЛУЧАЈ.Тоа е винил кожа/decal налепница и НЕ е направен од гума, силикони, гел или пластични.Бонус!Бесплатни појавување позадина.Брзо и лесно да се примени.Заштитете го вашиот Samsung Chromebook само 11,6"од dings и гребнатини.Со гордост се НАПРАВЕНИ ВО САД : Ние ги Користиме Само 3 M автомобилската-одделение винил, индустријата е најголема доверба се произведува во нашата држава-of-the-art објект во Вест Палм Бич, Флорида.Дајте му на вашиот Samsung Chromebook само 11,6"стилски изглед и заштита од злоупотреба во исто време.Да заборавите за крупни случаи кои го прават вашиот Samsung Chromebook само 11,6"изгледа дебела и масти.Силен Кожи, едвај се додава било јачина на звук на вашиот уред и да создава сосема нов изглед кој ја поставува ќе разлика од толпата.Силен кожи, исто така, даваат основни нула заштита за да се задржи вашиот уред во премиер состојба на сите времиња.Оваа Samsung Chromebook Само 11,6"Кожата се одликува со ултра-висок мастила, а потоа покриени со проѕирен заштитен слој за крајна издржливост.Сите Силни Кожи користи патентиран repositionable и отстранлив лепило за брза и лесна инсталација и goo-бесплатно отстранување.Оваа кожа сет вклучува кожи кои се покријат врвот, околу тастатурата и слободни позадина преземање на екранот за максимално влијание.Samsung Chromebook само 11,6"не е вклучен.

Таа е поголема од информацијата

Производи во категоријата