Кожата Apothetique Соја Тело Камшик Тело Крем 16 оз

Кожата Apothetique Соја Тело Камшик Тело Крем 16 оз

Во магацинот
DEN 742.80
Од стоката:

Манго зема тропски да на следното ниво.Ние, додаде зрела змеј овошје и цвеќиња јасмин да се засили бујна природа на оваа неверојатна овошје.Сојата продуктите се докажани за да заличи на кожата, се зголеми на колаген и подобрување на тонот на кожата и текстура.Ние, додаде анти-стареењето моќта на Витаминот Ц и богата хидратација на масло од кокос за да се создаде оваа меки тело крем што имаме тешко време на чување во залиха.Откако ќе го пробате, ќе се разбере зошто. : Полесни од balms и butters, Кожата На Аптека е Соја Тело Камшик е меки тело крем што дава сува досадна кожата хидриран сјај.Направен е во сад на Америка.Кожата Apothetique е линија на негување на производи за лична нега, кои се создадени во духот на почитување минатото традиции на убавина и благосостојба.Наместо скокање на најновите трендови за убавина, ние во Кожата веруваат во зградата на мудроста преданието од минатите генерации.Ние се обидуваме да ја почитуваат оваа ученост со рака-мешање луксузен формули со користење само на високо-квалитетни состојки.Нашите провизии од природни билки, овошје, мед и масла ни овозможи да се создаде производи кои ги смири телото и сетилата.Започна 30 години од страна на Candace Goldflies и вика на Кожата, На Аптека во Vail, Колорадо.Candace, кои отсекогаш биле заинтересирани во индустријата за убавина, во комбинација нејзината љубов за природата и традицијата при креирање на нејзиниот рачно изработени производи за лична нега.Таа отвори втор бутик во Aspen.За жал, во средината на нејзиниот успех, Candace стана лошо и по долга борба загуби нејзината борба за рак.Внесете Ирис Goldflies, Candace е внука.Ирис, кој имаше поминато лета работа со нејзината тетка, се пресели во Vail по колеџ за да помогне со бизнис постојани.Ирис стана природен избор за да го преземе нејзината тетка животот работа.Нејзиното семејство се пресели на линија од планините и Охајо, каде што остатокот од семејството беше од.За повеќе од триесет години, тие биле усовршувајќи нејзиниот занает со производство на некои од најдобрите производи за лична нега на располагање.Кожата Apothetique е еден од денес е најдобро чувана убавина тајни.

Таа е поголема од информацијата

Производи во категоријата