Weiler 14026 4 Crimped Жица Првенство Четка, .014 Челик Пополни, 5/8-11 unc завршетоци со ЛЕШНИК, Направени во САД

Weiler 14026 4 Crimped Жица Првенство Четка, .014 Челик Пополни, 5/8-11 unc завршетоци со ЛЕШНИК, Направени

Во магацинот
DEN 1464.00
Од стоката:

НАПРАВЕНИ ВО САД : Weiler Моќ Првенство Грмушки со гордост се направени во САД во нашата фабрика во Cresco, PA.РОБУСТНА КОНСТРУКЦИЈА : Изградени со внатрешна челик прстен да го задржат пополни материјал и да се обезбеди еднакво растојание околу периметарот да се минимизираат вибрациите и го продолжи животот.ИНДУСТРИСКИ ОДДЕЛЕНИЕ ЈАГЛЕРОДЕН ЧЕЛИК ЖИЦА ПОПОЛНИ : Кој топлина третираат, висока затегнувачка челик жица дека е подготвен да повеќето извлекување индустриски стандарди за чувствувате замор, отпорност и четкање акција.ИДЕАЛЕН ЗА ФЛЕКСИБИЛНИ ЧИСТЕЊЕ АПЛИКАЦИИ НА ГОЛЕМИ ПОВРШИНИ : се Бара мала до средна должност чистење вклучувајќи корозија/оксид отстранување, ' рѓа/боја отстранување, светлина deburring.Не ќе го отстрани база материјал.УПОТРЕБА НА ДЕСЕН АГОЛ БРУСИЛКИ : Одговара на повеќето стандардни моќ агол брусилки со 5/8"-11 unc завршетоци со конец.Weiler 4" Crimped Жица Првенство Четка дава многу флексибилни четкање акција и повеќето се во согласност перформанси бара мала до средна должност чистење апликации на релативно рамни површини. 5/8"-11 орев за употреба на десен агол брусилки.Куп четки се за употреба на преносни електрични алатки за решавање на поголема површина области поефикасно отколку тркалото четка.Куп четки одликувајќи се со навој нут се дизајнирани за непречено, ефикасно работење на агол брусилки да се направи брзо работа на големи работи.Комунални првенство четки кој има permanentlyattached 1/4" матични се повеќе погоден за помали работни места и се препорачува за употреба на високо-брзина на воздухот алатки за ефективен четкање акција и најдолг живот.Куп четки се произведени со индивидуални јазол дупка и цврсти прстен изградба на високи перформанси и долг живот.Инженерните и произведени за да се зголеми ефикасноста и намалување на оперативните трошоци во најсложените површината климатизација апликации.Употреба на супериорни во однос на изградбата, највисок квалитет на материјали и повеќето строги производствени процеси реализација на најниската цена на користење и повеќето во согласност перформанси во тешки производство средини.Направен во САД.Weilers Crimped Жица Првенство Четки обезбедат трајни, високи перформанси чистење акција и во согласност перформанси за светло должност чистење апликации.Четки стапало ги прави идеален за големи, релативно рамни површини.Достапни во 5/8"-11 орев за употреба на десен агол брусилки.

Таа е поголема од информацијата

Производи во категоријата