Компатибилен за Брат Tze231 0.47 Инчен 26.2 нозе (12mm/8m) стр Допир Ламинат Црно на Бело Стандард Замени Водоотпорен Етикета Лента создателот PT-H110/PT-D200/PT-D210/PT-D400/PT-D600/PT-1280/PT-1290(4P

Компатибилен за Брат Tze231 0.47 Инчен 26.2 нозе (12mm/8m) стр Допир Ламинат Црно на Бело Стандард Замени Водоотпорен

Во магацинот
DEN 948.00
Од стоката:

Големина : 12mm (1/2") 26.2 x нозе (8m), Боја : црно на бело, сет од 4, секоја од касета приноси 26.2 нозете на етикети, замена TZe-231 TZ-231, НЕ-ОЕМ.Ексклузивно ламинат лента процес и стандард лепило, се држи до било каква мазна, рамна површина лесно, и етикети не се откажат, долготрајни. 100% Компатибилен за брат labeler дека користењето 1/2" 12mm TZe TZ ленти : ПТ-H110 PT-120 PT-300 PT-310 PT-D200 PT-D210 PTD400 PT-D450 PT-D600 PT-D600 VP PT-P700 PT-P750 W PT-1090 PT-1230 PC PT-1250 PT-1280 PT-1280 SR PT-1290 PT-1290 PT-1700 PT-1880 PT1880 C PT-1880w PT-1890 C PT-1890w PT-1900 PT2030 AD PT-2300 PT-2430 PC PT-2710 PT2730 PT-2730 VP PT-H500 LI PT-9700 PC PT-9621 итн. (види продолжен опис за повеќе).Карактеристики на производот : Лесно кора поддршка, отпорен на вода, маснотии отпорни, валкано отпорни, температурата отпорни, го издржат избледи и вода и внатрешна и надворешна употреба.По-продажбата на услугата : Доколку имате било какви дефекти или квалитет на проблеми поврзани со нашите производи, ве молиме контактирајте со нас преку e-mail на враќање.Одлична пред-продажба и по-продажба на услуги на клиентите тим.опис на производот Предмет Бр. : Кралот Етикета (2 PK) compatitale за брат TZe-335 бело на црно етикета лента Пакет Димензии и должина : 12 mm (1/2 инчи) * 8 m (26.2 ft) Модел : TZe стандард ламинат лента Боја : црна печати на бела лента Користи : внатрешна и надворешна употреба Толеранција : отпорност на триење, топло и ладно, overflow, исчезнува Термички TZE етикета : нема потреба за мастило или тонер!Материјал Тип : Полиестер Сплит : Yes.Совети Пак опрема (спротивно од стрелките на часовникот) да се стегне лента пред инсталирање на лента во етикетата принтери(да се избегне било кршење или било притискање на касета).Ако ленти се премногу тесни да се печати кога се инсталира во машини, ве молиме обидете се да се повлечете малку ленти надвор, а потоа се тресат на касета неколку пати, а потоа повторно да го инсталирате.GL-PT 100-200 PT-1000 PT-1000 BM PT-1010 PT-1010 B PT-1010 NB PT-1010 R PT-1010 S PT-1090 PT-1090 BK PT-1100 PT-1100 SB ;PT-1100 SBVP PT-1100 ST PT-1120 PT-1130 PT-1160 PT-1170 PT-1170 S PT-1180 PT-1190;PT-11 Q PT-1200 PT-1230 PC PT-1280 PT-1280 SR PT-1280 VP PT-128 AF PT-1290 ST-1150 ST-1150 DX, ПТ-7100, PT-D200, PT-H100, PT-E100, PT-E200, PT-18 R PT-300 PT-300 B PT-310 PT-310 B PT-320 PT-340 PT-ST1150 PT-ST1150 DX ;PT-1300 PT-1700 PT-1750 PT-1760 PT-1800 PT-1810 PT-1830 ГОДИНА PT-1830 C PT-1830 SC PT-1830 VP;ПТ-1880 PT-1900 PT-1910 PT-1950 PT-1960 PT-2030 PT-2030 AD PT-2030 VP PT-2100 PT-2110 ;PT-ST5 PT-H300 PT-H300 LI PT-E300 PT-330 PT-350 PT-520 PT-540 PT-580 C PT-1400 PT-1500 PC ;PT-1600 PT-1650 PT-2200 PT-2210 PT-2300 PT-2310 PT-2400 PT-2410 PT-2430 PC PT-2500 PC;ПТ-2600 PT-2610 PT-2700 PT-2710 PT-2730 PT-2730 VP PT-7500 PT-7600 H500 LI E500 E550 W ;P700 P750 W PT-530 PT-550 PT-3600 PT-9200 PC PT-9200 DX PT-9400 PT-9500 PC PT-9600 PT-9700 PC PT-9800 PCN.

Таа е поголема од информацијата

Производи во категоријата