6 Pack G4 Led Светилки 5W Еквивалентно на 50W, 51 Led диоди, 500 Lumens, 360 степени Зрак Агол, AC/DC 12V, Не-Dimmable, 6000K Кул Бело

6 Pack G4 Led Светилки 5W Еквивалентно на 50W, 51 Led диоди, 500 Lumens, 360 степени Зрак Агол, AC/DC 12V,

Во магацинот
DEN 263.76
Од стоката:

А++ Енергетска Рејтинг - 5 W G4 Led Сијалица со 500 Лумен, светла како 40 W - 50 W G4 халоген светилки при конзумирање на само 10% од енергија, заштедите над 90% од вашата енергија сметка.Без зрачење, без жива, безбеден и еколошки, CE Да се обезбеди соодветно одговара, pls провери димензија на сијалица и вашата светлина тела пред да купите.Апликации - Идеален за лустери, тавански светилки, аспиратор, под кабинет светла, вдлабнати светлина и слично.Ве молиме проверете дали тие ќе одговара на вашите тела.База Тип : G4 Dimmable : No Material : Керамика, PCLed Чип Модел : 2835 Led Количина : 51 pieces Size : Висина 46mm * Ширина 16mm Номинална Моќност Потрошувачка : 5 WLuminous Интензитет : 500 LMColor Температура : Кул Бело (6000 K) Работен Напон : AC/DC 12 VViewing агол : 360 степени животниот век : 30,000 hours Energyefficiency Класа : A++Боја Рендерирање (CRI) : > 80 Ra Пакет се Вклучени : 6 x G4 5 W LED Сијалица Кул Бело.

Таа е поголема од информацијата

Производи во категоријата